Sidebar

Давос 2025 і оптимізм щодо майбутнього арабського регіону

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

З 20 по 24 січня 2025року в Давосі пройшов Всесвітній економічний форум під хибним гаслом «Співпраця для адаптації до епохи розумних технологій»! В ньому взяли участь багато голів держав і урядів, представники міжнародних організацій, генеральні директора найбільших компаній, експерти наукових, промислових, дослідницьких і аналітичних центрів, а також фахівці по управлінню бізнесом, провідні університети, профспілки і неурядові організації. Усе це було організовано в демонстративному форматі, щоб підтвердити лідерство Заходу.

Цей форум, по суті, нагадує політичну конференцію світової системи, очолювану капіталістичним Заходом, де обговорюються різні питання, вислуховуються численні думки, щоб потім їх інтегрувати і направити у потрібне русло, продовжуючи тим самим домінування і керівництво Заходу над світом.

Саме тому було заявлено, що «форум проходить на тлі фундаментальних змін, які відбуваються на Близькому Сході». Також зазначалось, що «виконавчий директор форуму Мірек Душек проявляє обережний оптимізм у відношенні майбутнього регіону, посилаючись на зниження напруженості за останні декілька днів — припинення вогню в Газі, обрання президента в Лівані і завершення епохи Башара Асада в Сирії. Але що підживлює цей оптимізм, так це динаміка, яка спостерігається в деяких економіках регіону, особливо в країнах Перської затоки».

Душек також заявив: «Сирія буде в центрі уваги на цьому форумі. Ми усі знаємо про ціну людських життів цього конфлікту. Зараз країна знаходиться у перехідному періоді, і ми сподіваємось, що у нас буде представник від Сирії. Ми запросили міністра іноземних справ Сирії, щоб зрозуміти їх плани і дізнатись, в якому напрямку вони збираються рухатись, яким буде економічний і соціальний шлях країни? Наскільки інклюзивною буде країна? Як будуть вибудовуватись її відносини з сусідами?»

Душек визначив дві основні теми, в межах яких буде проходити участь арабських країн в форумі цього року: геополітичну і економічну. В політичному плані буде обговорюватись угода про припинення вогню в Газі, звільнення першої групи заручників і гуманітарна ситуація в регіоні. На форум запрошені представники обох сторін конфлікту — прем’єр-міністр Палестини і президент «Ізраїля». Також запрошений віце-президент Ірану для вираження своєї позиції і участі і діалозі.

Щодо другої теми — економічної, в якій згадується участь Саудівської Аравії, то Душек, без перестороги, намалював більш райдужну картину майбутнього регіону, заявивши: «Деякі економіки Близького сходу демонструють високу динаміку, особливо країни Перської затоки. Я думаю, що важливо це розуміти. Коли ми бачимо міжнародний інтерес до Близького Сходу, важливо чітко розуміти, які можливості є і з якими викликами предстоїть стикнутись. Тому економічний порядок денний форуму по Близькому Сходу буде вкрай насиченим».

Душек також зазначив: «Плани Саудівської Аравії, ОАЕ і Катару підкреслюють значущу роль, яку грають усі ці економіки в глобальних зусиллях по торгівлі, розвитку і, відверто кажучи, перезапуску світового економічного росту».

Таким чином, це є явним втручанням Заходу до справ регіону і пильним контролем за тим, що відбувається, щоб не допустити виходу регіону з-під його впливу, скерувати його в потрібне русло і використати його ресурси і можливості в своїх інтересах, а також врятувати свою економіку, яка похитнулась, за рахунок колосальних багатств регіону.

Тому регіональні лідери поквапились на форум, щоб запевнити Захід в своїй лояльності і прихильності його системі.

Саме тому виконавчий директор форуму виразив оптимізм відносно майбутнього арабського регіону, а не тому, що там відбувся реальний прогрес і були вдоволені потреби народів. У цілому економіки цих країн залишаються слабкими, а рівень життя населення погіршується, і в більшості із них високі показники бідності.

Захід побоюється, що у Сирії можуть відбутись процеси, які ведуть до справжніх змін, що народи повстануть, скинуть маріонеткові режими, підтримають Газу і знищать єврейське утворення — їх важливий форпост в регіоні.

Але оскільки цього поки не відбулось, цілком природно, що директор форуму і Захід у цілому проявляють оптимізм щодо свого майбутнього в цьому регіоні, який залишається під їх контролем і у їх руках.

А щодо його згадування економік країн Перської затоки, то це тому, що вони служать свого роду «пасовиськом» Заходу. Практично усі їх інвестиції скеровуються на користь західних держав. Саме тому американський президент Дональд Трамп в своєму відеозверненні до форуму об’явив, що Саудівська Аравія інвестує в США 600 мільярдів доларів, а потім він вимагатиме збільшити цю суму до одного трильйона. В результаті Саудівська Аравія почала купувати американські облігації, акції американських компаній, а також цифрову валюту, особливо враховуючи, що Трамп запустив власну криптовалюту. І після цього Саудівська Аравія починає скаржитись на нестачу засобів, збільшує фінансове навантаження на паломників, а також заохочує аморальність і розпусту під приводом «інвестування до туризму» для збільшення доходів!

Те ж саме робить і ОАЕ, інвестуючи засоби за кордоном, особливо в Європі. А Катар витрачає 220 мільярдів доларів на спортивні проекти в межах Чемпіонату світу по футболу 2022 року, що лише збагатило іноземні компанії.

Ці країни не вжили жодного серйозного кроку для промислової і технологічної революції, яка дозволила б їм позбутись від зовнішньої залежності і звільнитись від західного домінування. Вони також не направили ці засоби тим, хто їх дійсно потребує – народу, який відчуває величезні страждання. Більше того, вони не намагались ввести свої національні валюти до міжнародних розрахунків, відмовившись від долара, який є одним із ключових інструментів американського панування. Але ж відмова від долара могла б посприяти ослабленню цієї гегемонії.

Тому оптимізм західних політиків стосується не народів регіону, а самого Заходу, оскільки поточна ситуація залишається під їх повним контролем в тому виді, в якому вони самі її хочуть бачити.

Справжньою задачею мусульман повинно бути проведення власних світових форумів і конференцій, де обговорювались би глобальні питання з точки зору Ісламу, демонструючи його велич, правильність його світогляду і ефективність рішень проблем людства. Саме мусульмани повинні вести за собою світ, поширюючи ці ідеї. Проте замість цього вони вирушають на Захід, щоб заручитись його схваленням, довести свою покору і прийняти його рішення по глобальним питанням, повністю слідуючи його баченню.

Коли у віце-президента Ірану Джавада Заріфа спитали, чи знав Іран про підготовку операції «Ураган Аль-Акси», він роздратовано відповів: «Іран не був обізнаний про напад в той день. Ми планували провести зустріч з американцями 9 жовтня по ядерній угоді, але атака зірвала переговори». А на питання про права жінок він сказав: «На вулицях Тегерану можна побачити жінок без головних уборів, і уряд вирішив не спричиняти на них тиску».

Тим часом новий міністр іноземних справ Сирії Шибані сидів перед підступним Тоні Блером, колишнім прем’єр-міністром Великобританії, і вислуховував його вказівки на форумі, намагаючись догодити Заходу. Він заявив: «Наше бачення полягає в тому, щоб усі без винятку сирійці брали участь у формуванні майбутнього нашої країни».

Проте, коли Трамп прийшов до влади, він одразу ж об’явив про плани звільнити 1000 високопосадових чиновників, які не розділяли його поглядів, незважаючи на те, що вони були капіталістами і захищали капіталістичну систему. Він просто не хотів бачити нікого, хто хоч в чомусь не згодний з ним.

А щодо Сирії та інших мусульманських країн, то там вимагають долучення до управління немусульман та їх світських союзників. І цьому підкоряються ті, хто не володіє мисленням державного діяча і не розуміє суті правління. Ніхто із них не говорить Заходу: «Яка вам справа до наших справ? Ідіть геть із наших країн і не втручайтесь до наших внутрішніх справ!» Замість цього вони квапляться до Давосу та до інших подібних форумів, стараючись догодити Заходу, добиваючись його схвалення і просячи допомоги.

Але якщо б вони відмовились від цього і несли у світ ісламський світогляд, тоді вони змогли б показати його велич і справедливі рішення, які він пропонує людству.

 
Газета «Ар-Рая»

Асаад Мансур

05.01.2025

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая