Лише джихадом можна звільнити Кашмір

Огляд новин «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Китай, як постійний член Ради Безпеки ООН, підтримав запит Пакистану щодо проведення зустрічі у штаті Джамму і Кашмір («RT», 14.08.2019).

«Китай просить Раду Безпеки провести закриті консультації по порядку денному «Питання Індії і Пакистану» у другій половині дня 15 серпня чи вранці 16 серпня, а також запросити для доповіді Радбезу по ситуації з Джамму і Кашміром представника департаменту по політичним питанням і питанням миробудування і департаменту миротворчих операцій», — говориться у тексті звернення КНР.

«З причини серйозності ситуації та ризику подальшої ескалації Китай підтримує необхідність того, щоб Рада Безпеки проводила публічні або принаймні закриті обговорення даного порядку денного, — зазначається у документі. — Щоб вдовольнити вимоги усіх сторін, Китай не заперечує, щоб у першу чергу були проведені закриті консультації».

Нагадаємо, 5 серпня Нью-Делі об’явив про рішення скасувати штат Джамму і Кашмір і створити у цьому регіоні дві союзні території (які мають менше прав). З цією метою парламент Індії скасував статтю конституції, яка наділяла штат особливим статусом.

«Ар-Рая»: поки міркування про мусульманські проблеми, такі як Палестина, Східний Туркестан, Аракан та Кашмір, регулюються логікою світської національної держави, міжнародною легітимністю і підкоренням колоніальним державам, тоді вищим ступенем мислення і політичних дій будуть засудження, здивування і протест, а деякі правителі додадуть до цього твіти з виразом «серйозної стурбованості».

Проте коли політичне мислення і дії будуть засновані на Ісламі, тоді Кашмір буде розглядатись як ісламська земля, яка повинна бути звільнена джихадом. Таким же чином уся Індія вважається ісламською землею. Як вона була відкрита Халіфатом у першому сторіччі хіджри, також Другий Праведний Халіфат здатен відновити владу Ісламу у Кашмірі і на усьому індійському субконтиненті, як і усунути несправедливість, переслідування і злодіяння у відношенні мусульман, скоєні злочинцями-індусами.

Ця мета не здається неможливою при наявності сили віри, а також волі і рішучості продовжувати у тому ж дусі, поки не будуть досягнуті цілі мусульман по звільненню своєї країни від гніту коровопоклонників.

Коли мусульмани копали рів перед битвою з союзними племенами, Посланець Аллаха ﷺ спустився розбити скелю, з якою не могли справитись сподвижники. Він сказав: «З іменем Аллаха!», — і вдарив по ній. Відвалився шматок розміром у третину. Він сказав: «Аллах Великий! Клянусь Господом Кааби, палаци Риму!». Потім вдарив іще і відламався шматок. Він сказав: «Аллах Великий! Клянусь Господом Кааби, палаци Персії!». У ту мить лицеміри сказали: «Ми копаємо рів, а він нам рахує палаци Персії і Риму!».

Таким є істинний мусульманин, прагнення якого завжди вище хмар, навіть якщо він перебуває у важкому стані. А стан тих, чиї серця уражені недугою, описаний у Корані:

فَتَرَى الَّذِينَ فِي قُلُوبِهِم مَّرَضٌ يُسَارِعُونَ فِيهِمْ يَقُولُونَ نَخْشَىٰ أَن تُصِيبَنَا دَائِرَةٌ

«Ти бачиш, що ті, чиї серця уражені недугою, квапляться серед них і говорять: «Ми боїмось, що нас спіткає лихо» (5:52).


Огляд новин «Ар-Рая»
21.08.2019

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая