Махатхір Мухаммад відкриває посольство Малайзії у Палестині на території Йорданії

Огляд новин «Ар-Рая»
Друкарня

Прем’єр-міністр Малайзії Махатхір Мухаммад у своїй промові на 18-му саміті Руху неприєднання у Баку, Азербайджан, сказав, що його країна має намір відкрити посольство у Палестині на території Йорданії у підтримку палестинської проблеми.

«Ми знаємо, що «Ізраїль» не дозволить Малайзії відкрити посольство на окупованій території. Таким чином, воно буде знаходитись в Йорданії. Посольство дозволить нам легше надавати допомогу палестинцям», — заявив Махатхір Мухаммад.

Інформаційний офіс Хізб ут-Тахрір у Палестині опублікував на своєму сайті коментар до цієї заяви: «Як і решта інших мусульманських правителів, Махатхір Мухаммад лише вилучає вигоду із палестинської проблеми, щоб заручитись громадською підтримкою. Він намагається показати, що дорожить проблемою, пов’язаною з вірою мусульман у Малайзії та інших мусульманських країнах. Але цим рішенням він лише випереджує у політичній безглуздості тих, хто передував йому, заявляючи, що для підтримки Палестини він відкриє посольство Малайзії у Палестині, але на території Йорданії, тому що єврейське утворення виступає проти його відкриття у Палестині.

Наявність посольств між мусульманськими країнами говорить про розділення, що є результатом руйнування держави Халіфат і розчленування його території згідно з кордонами Сайкс–Піко. Посольства — це інструмент для закріплення розділення і розосередження мусульманських країн, а не форма підтримки і допомоги. Хто хоче добра для мусульман і народу Палестини, працює для об’єднання їх в одну державу, а не для зміцнення своїх національних держав за допомогою посольств, прапорів, гімнів і кордонів.

Допомога для Палестини, над якою Махатхір Мухаммад проливає сльози, полягає у її звільненні. Кожна людина зі здоровим глуздом розуміє, що звільнення відбувається за допомогою військових дій, чого треба вимагати від армій мусульман, а не за допомогою країн Заходу. Гірше того,  ми бачимо, як Палестинська адміністрація благословляє цей крок, який є політичним приниженням, називаючи його сміливим кроком».

 

Огляд новин «Ар-Рая»
06.11.2019

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню