Хоусіти закликають до громадянської держави, у якій немає місця релігії

Огляд новин «Ар-Рая»
Друкарня

Махмуд аль-Джунаід, нещодавно призначений хоусітами заступником прем’єр-міністра, вперше вжив термін «громадянська держава».

На зустрічі з міністрами транспорту, місцевої адміністрації і державної служби він підкреслив «що швидке виконання держзакладами директив голови Вищої політичної ради відображає бажання боротьби з корупцією, підвищення прозорості і створення громадянської держави, вільної від корупції і корупціонерів».

Зі свого боку, у заяві для преси інформаційний офіс Хізб ут-Тахрір в Ємені пише: «Цілий рік хоусіти використовували термін «сучасна держава»,обіцяючи своїм послідовникам створення такої держави, яка правила б Ісламом. Увесь цей час вони не промовляли термін «громадянська держава», віддаючи перевагу використовувати термін «сучасна держава». Це перший випадок, коли офіційна особа відкрито і без двозначності повідомила про намір хоусітів створити громадянську державу».
У заяві вказується: «Громадянська держава є західним терміном, що означає державу,яка не залишає місця для релігії у своїх положеннях і законах, а також виключає релігію із громадського життя, залишаючи її на розсуд індивіда: якщо він хоче, то приймає її, а якщо не хоче — залишає . Це те, що можна відчути, читаючи бачення, схвалене Вищою політичною радою».

У прес-релізі задається питання хоусітам: «Хіба вас не повергає у шок розкриття плану щодо створення громадянської держави в Ємені у місці Рабі аль-авваль, хоча усього декілька днів назад ви святкували день народження Посланця Аллаха ﷺ, а тепер відступаєте від його шляху?!».

Як підсумок у заяві говориться: «Ви і ті, хто передував вам, змагаєтесь у найгіршому управлінні Єменом. Громадянська держава — це світська держава, у якій панування не належить Аллаху, що, безумовно є найгіршим беззаконням і несправедливістю. Шаріат забороняє приймати такий вид держави, закликати до нього і допомагати у його побудові. Єдиною системою правління в Ісламі є Халіфат. Нехай же жителі Ємену прагнуть до нього разом з Хізб ут-Тахрір, відкидаючи громадянську державу, що просувається Заходом».


Огляд новин «Ар-Рая»
04.12.2019

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню