Рохінджа — кровоточива рана Ісламської Умми

Огляд новин «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня

Влада М’янми заарештувала біля 100 мусульман-рохінджа, які намагались виїхати за межі штату Аракан, який вже більше двох років страждає від військової кампанії на чолі з урядовою армією, яка вбила тисячі мусульман. Про це повідомляє інформаційне агентство «Anadolu».

«ArakanNewsAgency» повідомило у суботу (30.11.2019) із неназваних джерел, що влада М’янми у п’ятницю заарештували більше 96 мусульман-рохінджа у набережній місцевості Чаунг-Та у районі Айярваді, коли вони намагались добратися до Янгона,комерційної столиці країни.

Активіст із народності рохінджа побоюється, що уряд М’янми звинуватить затриманих у незаконному проникнення із Бангладеш. Він пояснив, що «загроза геноциду продовжує існувати для решти рохінджа, які залишились в Аракані».

Варто відзначити, що уряд М’янми забороняє мусульманам-рохінджа пересуватись у межах штату Аракан так само, як забороняє в’їзд в інші штати.

З 25 серпня 2017 року військові та екстремістські ополченці-буддисти М’янми почали військову кампанію і жорстокі розправи над рохінджа у штаті Аракан (Ракхайн).

Згідно місцевим і міжнародним джерелам, у результаті триваючих злочинів загинули тисячі рохінджа, а також біля мільйону було вимушено втікати у Бангладеш (по даним ООН).

Уряд М’янми вважає мусульман-рохінджа «нелегальними мігрантами» із Бангладеш, у той час як ООН класифікує їх як «найбільш переслідуєму меншість у світі».

«Ар-Рая»: одних страждань мусульман-рохінджа досить, щоб позбавити усіх мусульман сну. Посланець Аллаха ﷺ сказав:

مَثَلُ الْمُؤْمِنِينَ فِي تَوَادِّهِمْ وَتَرَاحُمِهِمْ وَتَعَاطُفِهِمْ مَثَلُ الْجَسَدِ إِذَا اشْتَكَى مِنْهُ عُضْوٌ تَدَاعَى لَهُ سَائِرُ الْجَسَدِ بِالسَّهَرِ وَالْحُمَّى

«Віруючі у взаємній любові між собою, милосерді і обхідливості по відношенню один до одного подібні єдиному тілу; якщо один орган скаржиться, то решта усього іншого у тілі відгукується безсонням і жаром» (Бухарі, Муслім).

Як ми можемо закривати очі на їх страждання і пускати із виду шлях, який поверне страх у серця наших ворогів?! Другий Праведний Халіфат допоможе рохінджа та решті усіх інших мусульман, відновить їх права і помститься за усі утискання. Так поспішайте ж до встановлення Халіфату, адже у цьому — велич цього світу і порятунок наступного життя!


Огляд новин «Ар-Рая»
04.12.2019

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая