Під владою демократії нападки на Іслам стали переконанням і життєвою позицією

Огляд новин «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Афганський інститут стратегічних досліджень випустив дослідницький звіт «Освіта і політика»: корні релігійного радикалізму у шкільних програмах Афганістану», в якому він явно висміював ісламські цінності, переконання, закони, при цьому підкреслюючи, що «викладання ісламського контенту веде до радикалізму і екстремізму».

Цей заклад не тільки випустив доповідь, але й запропонував образливе рішення, яке полягає в тому, щоб видалити з усіх підручників ісламський контент. Зі свого боку, інформаційний офіс Хізб ут-Тахрір в Афганістані випустив прес-реліз, в якому говориться: «Цей інститут завжди нападає на Іслам за допомогою своїх упереджених ідеологічних робіт і оглядів. Як зазвичай, він використовує ісламські цінності як синонім «радикалізму», «фундаменталізму» та «екстремізму».

У прес-релізі вказувалось, що подібного роду дослідницькі документи і теорії створюють підґрунтя для насильства. І це те, до чого так давно прагнуть західні спонсори. Також у прес-релізі говорилось, що на протязі останніх 20 років навчальна програма афганської системи освіти змінювалась декілька разів. У ході цих змінень із програми були видалені ісламські погляди, а на їх місце були вписані демократичні. Тим не менш, ці секуляристи налаштовані вкрай вороже до Ісламу, раз не можуть навіть бачити в навчальній програмі ісламські закони, пов’язані з індивідуальними обов’язками мусульманина.

У кінці прес-релізу говорилось: «Сумно, але факт, що під владою демократії і секуляристів кожна людина, кожен інститут може піддавати сумніву ісламські цінності і переконання, прикриваючись так званими «дослідницькими роботами» і «свободою слова». З іншого боку, сьогодні немає людини чи інституту, які б могли протистояти таким образам, цинізму і глузуванням. Якщо б подібне було опубліковано декілька років назад, то вони б наразились на серйозну реакцію населення. Але те, що це відбувається сьогодні, плюс відсутність ісламського правління надають їм можливість без страху глузувати над святинями Ісламу. Якщо хтось сьогодні підніме свій голос проти них, то його примусять замовчати, і врешті решт його можуть вбити, але до цього його обвішають різного роду ярликами».

 

Огляд новин Газета «Ар-Рая»
15.07.2020

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая