Плоди західної культури. Франція — не поборник свободи

Огляд новин «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

«AmnestyInternational» заявила, що вбивство французького вчителя Семюеля Паті після того, як він показав карикатури, що ображають Пророка ﷺ, викликало шок у Франції, внаслідок якого уряд активізував свою кампанію по дискредитації французьких мусульман. Це повідомляється на сайті «AlJazeera» 14.11.2020.

Про це говориться у статті експерта організації Марко Пероліні, яка була опублікована на його офіційному сайті та в американському журналі «Newsweek». Експерт стверджує, що Франція не є поборником свободи слова, як вона стверджує, і що її домагання у цьому відношенні є «ганебним лицемірством».

Автор статті пише: «Французький уряд не є поборником свободи слова, як він стверджує. У 2019 році суд визнав двох людей винними у «неповазі» після того, як вони спалили зображення президента Емманюеля Макрона під час мирної демонстрації. У той же час французький парламент у справжній час обговорює новий закон, який встановлює кримінальну відповідальність за поширення зображень посадових осіб у соціальних мережах».

З цієї причини, вважає експерт, «важко об’єднати такий підхід з відчайдушним захистом французької влади права зображати Пророка Мухаммада ﷺ в карикатурах».

Він додав: «У той час, як право на свободу слова рішуче захищається, свобода вираження думки і переконань мусульман зазвичай не отримує у Франції особливої уваги під прикриттям «універсальності республіканських принципів».

Також Пероліні зазначає, що «в ім’я секуляризму мусульмани Франції не можуть носити релігійні символи чи релігійний одяг у школах чи на роботі у державному секторі».

Він вказав, що «досягнення Франції у відношенні свободи слова в інших областях такі ж похмурі. Щорічно тисячі людей засуджуються за «неповагу до державних посадових осіб» — це нечітко визначений кримінальний злочин, який правоохоронні і судові органи застосовують у масовому порядку для придушення мирного інакодумства».

Автор підкреслив, що «Франція працює на розпуском асоціацій і зачиненням мечетей на основі розпливчастого поняття «екстремізм», а також над продовженням надзвичайного стану, і термін «екстремізм» часто використовується для опису «релігійного мусульманина».

Дослідник вважає, що «промов французького уряду про свободу слова недосить, щоб приховати своє ганебне лицемірство «, і що «свобода слова не має значення, якщо її не можна застосувати до усіх».

На завершення він пише: «Кампанія уряду за свободу слова не повинна використовуватись для прикриття заходів, які піддають людей ризику порушення прав, включаючи тортури», — додавши, що «мусульмани та інші меншості просто стали жертвами расизму у Франції».

 

Огляд новин Газета «Ар-Рая»
18.11.2020

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая