Ас-Сісі готує план, щоб вдовольнити свого нового хазяїна Байдена

Огляд новин «Ар-Рая»
Друкарня

Оновлення облич і ЗМІ і створення ручної опозиції

Як повідомляється на сайті «AlJazeera» от 14.11.2020, «високопосадове джерело у службах безпеки повідомило, що єгипетська влада почала процес, який назвала «заміною і оновленням» облич ЗМІ, згідно зі зміненнями, які відбулись в останній час, у першу чергу — поразка президента США республіканця Дональда Трампа на користь свого суперника - демократа Джо Байдена».

У спеціальному повідомленні для «AlJazeera» джерело сказало, що ас-Сісі хоче зробити попереджуючий крок з новою адміністрацією США, представивши нові обличчя, які формують інший імідж, який хочуть Байден і демократи у Сполучених Штатах, дозоляючи при цьому ручній опозиції грати більш важливу роль,що продемонструє більш демократичну постать Єгипту.

Спостерігачі вважають, що ас-Сісі прагне відновити спотворену модель із досвіду покійного президента Хосні Мубарака, допускаючи опозицію у парламент, засоби масової інформації і організації громадянського суспільства. Але вони підкреслили, що ас-Сісі не зможе пережити цей досвід, який може призвести до жорсткої критики на адресу президента.

Цей крок зроблений для того, щоб уникнути будь-яких очікуваних зіткнень з новою адміністрацією США, особливо після попередньої критики Байдена на адресу ас-Сісі у липні, коли він сказав : «Більше немає чекових бланків для улюбленого диктатора Трампа». Окрім того, варто відзначити вимоги членів американського Конгресу і представників Європейського парламенту — в окремих листахх, адресованих президенту ас-Сісі, — поважати права людини і негайно звільнити політичних в’язнів.

За словами джерела, ас-Сісі попросив Аббаса Каміля, голову Служби загальної розвідки, підготувати план для наступного етапу, і під керівництвом Каміля був сформований комітет для оцінки минулого етапу і розробки наступного плану. У цей комітет входять глава президентського апарату генерал-майор Мухсін Абдуннабі, син президента Махмуд ас-Сісі та інші офіцери Служби загальної розвідки, а також відповідальний за ЗМІ підполковник Ахмад Шабан.

Згідно тому ж джерелу, комітет вирішив відкрити двері для осіб опозиції, «які не роблять помилок і не ображають ас-Сісі», запросивши їх у ЗМІ і створивши ручну опозицію, як це було у часи Мубарака. А також комітет відкриє кордони свободи для простих громадян і припинить судові переслідування і арешти з боку органів безпеки.

 

Огляд новин Газета «Ар-Рая»
18.11.2020

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню