У журналі «Аль-Вай» №411 була опублікована наступна новина: «Стаття британського веб-сайту «MiddleEastEye» відображає зростаюче занепокоєння щодо того, що рішення, які приймаються кампаніями, працюючими у соціальних мережах («Google», «Facebook», «Twitter» і «YouTube»), спричиняють згубний вплив на наше життя і що наївно вважати їх політично нейтральними платформами, представляючи їх виключно на кшталт корпоративних зв’язків, що немає нічого спільного з дійсністю.
Іще раніше колишні відповідальні особи Кремнієвої долини попереджали про плачевні результати роботи цих соцмереж для усього людства. У статті підкреслюється, що «Ізраїль» раніше більшості інших країн світу усвідомив усю стратегічну важливість маніпулювання громадською думкою і сприйняттям.
У ній висловлюється припущення, що з 2008 року «проізраїльська» лобістська група ЗМІ координує засекречені зусилля по втручанню у надаваємий матеріал на Викіпедії в Інтернеті, скеровані на зачистку записів і «переписування історії» у тому виді, який відповідає інтересам «Ізраїлю». У 2011 році «ізраїльські» військові об’явили соціальні мережі новим «полем битви». Аналогічним чином у 2015 році «ізраїльське» міністерство закордонних справ на додаток до вербовки колишніх військовослужбовців створило командний центр для битви і створення шпигунських мереж в Інтернеті.
Його робота була вбудована у функціонування соціальних мереж як невід’ємна їх частина. У 2017 році був запущений додаток «Act.IL», і прибічники «Ізраїлю» мобілізували свої розвідувальні служби, що вийти з ним на зв’язок і просити сприяння у видаленні небажаного контенту, включаючи відео. У 2016 році «ізраїльське» міністерство юстиції хизувалось, що «Facebook», «Google» і «YouTube» «виконали до 95% «ізраїльських» запитів на видалення контенту».
Антидефомаційна ліга — «проізраїльське» лоббі з давньою історією дискредитації палестинських організацій і єврейських груп, критикуючих «Ізраїль» — у 2017 році створила «командний центр» в Кремнієвій долині для відстеження того, що вони називають «мовою ненависті в Інтернеті». У тому ж році ця організація була призначена «довіреним інформатором» «YouTube», що означало, що скарга цієї організації з проханням видалення контенту мала пріоритет. А в травні «Facebook» об’явив, що у його нову раду увійде Емі Палмор, одна із архітекторів «ізраїльських» Інтернет-репресій палестинців. Щодо цього у 2018 році підсилився гнів палестинської громадськості і пролунали заклики бойкотувати «Facebook», звинувачуючи його у тому, що він є «другим обличчям окупації».
«Ар-Рая»: загроза цих підозрілих соцмереж не обмежена «Ізраїлем», але виходить далеко за його межі так, що вони перетворились в одне із найважливіших знарядь війни проти Ісламу. Вони прагнуть проникнути у розуми мусульман і визначати формування їх думок і позицій по доленосним для них питанням у відриві від релігії. У належній мірі нейтралізувати цю небезпечну зброю здатна лише Ісламська держава. Що стосується сьогоднішнього дня, то мусульмани можуть зменшити їх шкоду, об’єднуючись один з одним навколо своїх доленосних проблем, звертаючись до текстів Шаріату і вибудовуючи позицію згідно з ними, відроджуючи героїчні позиції джихаду, що оживляють душі, і зосереджуючи увагу на важливості існування Халіфату у житті мусульман у минулому, теперішньому і майбутньому.
وَقُلِ اعْمَلُوا فَسَيَرَى اللَّهُ عَمَلَكُمْ وَرَسُولُهُ وَالْمُؤْمِنُونَ وَسَتُرَدُّونَ إِلَى عَالِمِ الْغَيْبِ وَالشَّهَادَةِ فَيُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ
«Скажи: «Трудіться, і побачать ваші діяння Аллах, Його Посланець і віруючі. Ви предстанете перед Відаючим сокровенне і явне,і Він повідає вам про те, що ви робили» (9:105).
Огляд новин Газета «Ар-Рая»
30.12.2020