Рамадан та прагнення до звеличення слова Аллаха

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

У священний місяць Рамадан переважає атмосфера віри, оскільки розцвітають душі,наближаючись до послуху,оскільки це — місяць богобоязливості, вистоювання молитов, місяць мольби про прощення перед світанком, місяць молитви таравіх, місяць ітікафа.

І у цьому місяці є благословенна ніч, у якій вирішуються усі мудрі справи, це — ніч Предопредеління (аль-Кадр), яку Аллах зробив краще, аніж тисяча місяців. Природно, що ця атмосфера віри та духовний світ спонукають мусульман відчувати міцну приналежність до цієї чистої релігії, змагатись у благих діяннях та віддалятись від гріха. Повідомив Табарані від Убади ібн Саміта, що одного разу, коли прийшов місяць Рамадан, Посланець Аллаха ﷺ сказав:

أَتَاكُمْ رَمَضَانُ شَهْرُ بَرَكَةٍ، يغْشَاكُمْ اللهُ فِيهِ، فَيُنْزِلُ الرَّحْمَةُ، وَيَحُطُّ الخَطَايَا، وَيَسْتَجِيبُ فِيهِ الدُّعاءَ، يَنْظُرُ اللهُ إِلى تَنَافُسِكُمْ فِيهِ، وَيُبَاهِي بِكُمْ مَلائِكَتَهُ، فَأَرُوا اللهَ مِنْ أَنْفُسِكُمْ خَيْرًا، فَإِنَّ الشَّقِي مَنْ حُرِمَ فِيهِ رَحْمَةً اللهِ

«Прийшов благословенний місяць  Рамадан, у якому увага Аллаха звернута до вас. Він ниспосилає милість, прощає гріхи, приймає мольби. Аллах дивиться на ваше завзяття у хороших справах та пишається перед янголами. Так покажіть Аллаху свої хороші вчинки. Воістину, нещасний той, хто у цьому місяці втратив милості Аллаха».

Якщо від мусульманина вимагається дотримуватись наказів та заборон Аллаха та регулювати своє життя Ісламом, то він повинен проявляти іще більше сумління у Рамадан, проявивши рішучість тримати пост, вистоювати молитви з вірою та надією, читати Коран, міркуючи над ним, і давати милостиню. Вивів Тірмізі, що Посланець Аллаха ﷺ сказав:

وَأَفْضَلُ الصَّدَقَةِ صَدَقَةٌ فِي رَمَضَانَ

«Краща милостиня — це милостиня у місяць Рамадан».

Посланець Аллаха ﷺ був найщедрішим у місяць Рамадан і просив прощення у свого Господа. Нехай мусульманин, перебуваючи у такому положенні благочестя, знає, що його Умма має право, щоб про неї піклувались і щоб працювали для змінення її порочної реальності. Посланець Аллаха ﷺ сказав:

إِنَّهُ يُسْتَعْمَلُ عَلَيْكُمْ أُمَرَاءُ، فَتَعْرِفُونَ وَتُنْكِرُونَ، فَمَنْ كَرِهَ فَقَدْ بَرِئَ، وَمَنْ أَنْكَرَ فَقَدْ سَلِمَ، وَلَكِنْ مَنْ رَضِيَ وَتَابَعَ

«Над вами будуть аміри, і ви будете бачити від них хороше та засуджуване, і хто упізнав засуджуване, той непричетний, і хто засуджував його — врятувався, проте загинув той, хто вдоволявся та послідував» (Муслім).

Умма має право на те, щоб їй вказували на благо та утримували від зла. Посланець Аллаха ﷺ сказав:

مُرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَانْهَوْا عَنِ الْمُنْكَرِ مِنْ قَبْلِ أَنْ تَدْعُونِي فَلَا أُجِيبَكُمْ، وَتَسْأَلُونِي فَلَا أُعْطِيَكُمْ، وَتَسْتَنْصِرُونِي فَلَا أَنْصُرَكُمْ

«(Всевишній Аллах говорить): «Закликайте до схваленого та утримуйте від забороненого, перш ніж Я перестану відповідати вам, коли ви будете волати до Мене, і перестану одаровувати вас, коли ви будете просити Мене, і перестану допомагати вам, коли ви будете лити Мене про допомогу» (Ахмад).

Коли мусульманин живе у цей благословенний місяць та потрапляє в атмосферу віри, ми бачимо, як якості Рамадану вимагають одна одної і стають такими, що усі вони ллються по одній стороні, не зачіпаючи нічого іншого. Сьогодні Ісламська Умма заклопотана одним питанням, яке займає її час та непокоїть її. Вкрай важливо, щоб це питання залишалось у серці мусульманина та спонукало його скеровувати увесь свій послух до того, що вирішує це питання словом та дією. Це питання повинно бути присутнім у його мисленні та почуттях, коли він робить земний поклон, коли звертається до Аллаху з мольбою або проханням про прощення, коли він наказує схвалене або утримує від забороненого, і коли він згадує зміст Корану, який він зачитує.

Варто відзначити, що мусульманин у цій хорошій атмосфері не повинен забагато говорити про погану ситуацію,  якій він живе, а повинне лікувати її. У цій атмосфері віри він повинен пам’ятати, що краща діяльність, що наближає до Аллаху — це діяльність, скерована на перемогу релігії та звеличення слова Аллаха, а цього можна добитися лише шляхом встановлення Праведного Халіфату за методом пророцтва, час якого вже настав, про що свідчить реальність. Вітання тим, хто зробив свій внесок у досягнення цієї мети!


Огляд новин «Ар-Рая»
30.05.2018

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая