Роль ЗМІ у спотворенні образу Ісламу і мусульман

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Інформація, якої ми потребуємо у процесі мислення, впливає на людину. Вона співставляє інформацію, отриману і передану у мозок за допомогою органів почуттів, з реальністю, щоб винести судження.

ЗМІ ж передають людям брехливу, помилкову або неправильну інформацію лише для того, щоб вплинути на їх мислення. Вони не лише поширюють інформацію, але й пов’язують її з картинкою, яка може не відображати правду. Більше того, вони нав’язують свої судження з певних питань, вводячи в оману більшість людей. ЗМІ майстерно використовують різноманітні методи, щоб переконати людну у достовірності своєї інформації і правильності суджень для створення певної громадської думки.

Тому засоби масової інформації — це не лише засіб, який дозволяє поширювати об’єктивні новини, не втручаючись у процес мислення людини. Швидше, вони намагаються направляти процес мислення згідно з своїми умонастроями і поглядами, а також згідно з думками країн, які стоять за ними. ЗМІ, чи знаходяться вони у руках невірних або їх найманців, ведуть війну з Ісламом.

Отож, західні засоби масової інформації, які також направляють інформаційних діячів в ісламських землях, ведуть зловмисну війну проти Ісламу, його носіїв і послідовників. У своїх новинах вони отруюють помилковою або брехливою інформацією, або спотворюють факти, або, передаючи щось, нехтують більш важливим, або передають півправду, або навмисно дезінформують, або щось замовчують, або, поліруючи одне, заплутують інше, або концентрують увагу на одному, відволікаючи від іншого. Тобто роблять те, що у їх інтересах у цій війні, і вішають ярлики на мусульман, особливо на тих, хто прагне до встановлення панування Ісламу, щоб дискредитувати їх образ.

Західні історики писали про те, що люди були введені в оману у часи Хрестових походів. Європейські держави свідомо поширювали брехню, описуючи мусульман як варварів та ідолопоклонників, зробивших Байт аль-Макдіс місцем для викидання сміття. Їх монахи свідомо брехали, поширюючи цю пропаганду і вимушуючи народи послідувати за своїми королями, які знаходились у союзі з Церквою.

З появою радіо, телебачення, Інтернету і смартфонів усе це стало більш систематичним, виточеним і зловмисним, оскільки новини і змальовані картини здаються правдивими, але містять викривлення і судження, які вводять в оману. З’явились інформаційні агентства і ЗМІ які називаються «надійними джерелами».

ЗМІ використали фільми, програми, серіали та Інтернет - відео у спотворенні образу Ісламу і мусульман, зображаючи їх як диких вбивць, які не знають культури, принижують жінок, як фанатиків-невігласів, потворних у поведінці, брудних в одязі, дурнів, чиї шейхи і лідери володіють грошима і витрачають їх на жінок і торгівлю ними, як послідовників міфічної релігії і пророка, який був дамським угодником, як бідних і відсталих людей, серед яких лютують різноманітні хвороби. Вони викликають підозру, недовіру і страх перед усім, що пов’язано з Ісламом. У той же час представників Заходу, а також їх світських і демократичних послідовників вони зображають як мирних і цивілізованих людей, які поважають жінок і взагалі людину, правильно розпоряджаються грошима, мудро і раціонально вирішують проблеми, як таких, які виробляють ефективні рішення і конструктивні ідеї, рятують слабких, жінок і дітей, допомагають тим, хто у скруті, борються зі злом і роблять добро для людства. Голлівудські фільми та інші західні твори переповнені подібними сюжетами.

ЗМІ ретельно підбирають терміни. Наприклад, у вісімдесятих роках вони спробували застосувати термін «фундаменталізм» до ісламського мислення, а «фундаменталісти» — до носіїв Ісламу, але зазнали поразки,тому що реальність мусульманського фундаменталізму відрізняється від західного, де цей термін означає пряме повернення до життя месії і неприйняття усіх форм цивілізації. Коли їх план провалився, для підтримання війни вони почали пов’язувати Іслам з тероризмом і екстремізмом.

Президент Франції Макрон визнав ворожість його країни до Ісламу і мусульманам, коли побачив, що мусульмани усвідомили лицемірство і брехливість Заходу у притязаннях на свободу і рівність і що він позбавляє свободи мусульман і надає її усім, хто ворожий до Ісламу і мусульманам.

«Існує радикальне і вороже тлумачення Ісламу, яке скероване на те, щоб оскаржити наші правила і закони — правила вільного суспільства, принципи якого не підкоряються ніяким релігійним догмам», — заявив президент Франції.

Західні ЗМІ використовують у своїх цілях озброєні напади з боку деяких мусульман, які протистоять колоніальній політиці у мусульманських країнах або на території невірних. Колоніальні держави і маріонеткові режими у мусульманських країнах можуть самі організовувати напади і вибухи, а потім приписувати їх мусульманам, щоб спотворити образ Ісламу і виправдати свої звірства. Це — один із способі ЗМІ у війні, розв’язаної з метою запобігання повернення Ісламу до влади і запобігання відродження мусульман, а також для підтвердження їх погляду на Іслам. Ми бачимо, що усі країни світу зробили боротьбу з «тероризмом» наріжним каменем для нападу на Іслам з використанням усіх своїх засобів масової інформації. Вони хочуть захистити свої режими від народних революцій, знаючи, що мотивом цих народів є Іслам, і вони прагнуть застосувати його, щоб позбутися від несправедливості, тиску і приниження.

Американський держсекретар Помпео під час свого візиту в Єгипет 10 січня 2019 року об’явив про підтримку тирана ас-Сісі у його війні з Ісламом.

«США твердо стоять на стороні Єгипту у його зобов’язаннях по захисту релігійної свободи і у боротьбі з тероризмом, який загрожує усім нашим друзям на Близькому Сході», — написав Помпео на своїй сторінці у «Twitter».

«Загроза радикального Ісламу реально існує», — сказав американський держсекретар н спільній прес-конференції з головою МЗС Єгипту Самехом Хасаном Шукрі у Каїрі.

Отож, ця війна проти Ісламу розв’язана не через озброєні напади, а через те, що вони розглядають Іслам як небезпеку для них і лояльних до них режимів, оскільки Іслам повернеться до влади і очистить регіоні їх від їх гидоти і позбавить їх можливості грабувати мусульман.

У зв’язку нинішнім положенням суспільств і технологічним прогресом засоби масової інформації і електронні засоби зв’язку почали грати важливу роль у житті людей, ставши засобом поширення інформації і впливу на людей. Цими засобами неможна нехтувати, навпаки, необхідно використати їх згідно з правилом «те, без чого неможливо виконання ваджиб, само стає ваджибом», особливо враховуючи те, що вороги використовують їх у нападі на Іслам, мусульман і носіїв заклику. Вони бажають загасити світло Аллаха своїми вустами, тому ми повинні протистояти цьому усіма дозволеними методами, щоб поширити Слово Аллаха, навіть якщо це ненависно невіруючим та їх приспішникам.

Ми хочемо зазначити декілька важливих і для мусульман дій:

1 — Викривати брехню і дезінформацію з боку ЗМІ.

2 — Протистояти і спростовувати брехню усіма силами і можливими засобами.

3 — Спробувати зв’язатись з працівниками ЗМІ, щоб попередити, утримати їх і вплинути на них.

4 — Створити сильні ісламські ЗМІ, які будуть працювати на високому рівні.

5 — Пробуджувати кожного мусульманина брати участь у цій справі наскільки вистачає сил, особливо у соціальних мережах.

6 — Призначення щирих відповідних молодих людей для скерування цієї діяльності мусульман.

7 — Покласти відповідальність і притягти до цієї справи усі ісламські сили: партії, групи вчених і мислителів.

8 — Покласти на мусульман, які живуть у західних країнах і несуть велику відповідальність за цю справу, відповідальність за очищення образу Ісламу, спростування західних ЗМІ, встановлення зв’язку з людьми і звернення до них напряму.

9 — Найважливіший пункт — це діяльність по встановленню  Праведного Халіфату, який покінчить з усіма маріонетками і найманцями всередині, буде протистояти нападам ззовні і навіть почне здійснювати напади на оманливі переконання по усьому світу.

وَمَنۡ أَحۡسَنُ قَوۡلٗا مِّمَّن دَعَآ إِلَى ٱللَّهِ وَعَمِلَ صَٰلِحٗا وَقَالَ إِنَّنِي مِنَ ٱلۡمُسۡلِمِينَ ٣٣

«Чия мова більш чудова, аніж мова того, хто закликає до Аллаху, вчиняє праведно і говорить: «Воістину, я — один із мусульман»?» (41:33).

 

Газета «Ар-Рая»
Асад Мансур
27 Раджаба 1440 р.х.
03.04.2019 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая