Ознаки ескалації між Америкою та Іраном

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Нещодавно Америка відправила велике підкріплення своїм військам у Перській затоці, яке складалося із авіаносців, бомбардувальників B-52, ракет «Patriot», інших літаків і різноманітного озброєння.

Америка відправила підкріплення, звинувативши Іран у підготовці загрози присутності американських військ у регіоні, заявляючи про небезпеку, яку Іран створює для Заходу, заявляючи про зростаючу військову міць Ірану і обмальовуючи його як сильну державу, що бажає поглинути увесь регіон Перської затоки, нав’язавши йому свою гегемонію.

З іншого боку, військові і політичні особи Ірану виступають з заявами про те, що їх країна володіє величезною міццю, здатною знищити сіоністське утворення, міццю, яка загрожує безпеці Перської затоки, з готовністю протистояти будь-якій агресії.

Згідно доповіді американської газети «NewYorkTimes», адміністрація США має намір відправити у регіон Перської затоки понад 120 тис. солдатів, щоб сконцентрувати достатню кількість сил для забезпечення захисту будь-яким загрозам американських інтересів, навіть якщо у подальшому ця новина була офіційно спростована.

Таким чином, Америка створила велику напруженість  у регіоні, примусивши місцеве населення думати у першу чергу про майбутній конфлікт, що призвело до появи багатьох спекуляцій про можливість Америки нанести по Ірану швидкий і болючий удар.

Метод демонізації образу Ірану не новий. Його застосовували усі змінюючи одна одну американські адміністрації. Команда президента Трампа — тому не виняток, навіть незважаючи на те, що вона найбільш результативна в іграх по шантажу інших держав, підштовхуючи їх платити за розташування американських військових баз на їх території заради забезпечення захисту від Ірану.

З того часу, як Трамп прийшов до влади, він не обмежився лише припиненням ядерної угоди з Іраном, але й прийняв рішення ввести проти нього жорсткі санкції. Такі ж санкції він ввів і у відношенні тих держав і корпорацій, які співпрацюють з Іраном, навіть якщо вони європейські.

Європа на словах відмовилась підтримати санкції  США проти Ірану. У спільній заяві європейських держав вустами Федерікі Могеріні, Верховного представника ЄС, Європа відмовилась підтримати санкції США як у цілому, так і у деталях, вимагаючи від Америки виробити таке рішення, яке буде відповідати сучасній політичній ситуації, викликаної санкціями США. Через санкції США Європа опинилась в утиснутому положенні, адже, з одного боку, вона не може захистити свої корпорації від американських санкцій,а з іншого боку — не може пожертвувати своїми крупними інтересами всередині Ірану.

Таким чином, санкції США проти Ірану насправді виявились санкціями проти Європи, тому що Іран вже звик до таких санкцій за сорок років, і, можливо, з причини цих самих санкцій він був вимушений частково розвивати свою промисловість у військовій та економічній сферах, опиратися на самого себе більше, аніж на інші держави, які на наразились на санкції.

Є і інші вказівки, які говорять по те, що причиною ескалації відносин між Америкою і Іраном є те, що Саудівська Аравія та низка інших країн Перської затоки нещодавно погодились з тим, щоб під приводом небезпеки перед іранським опудалом попросити Америку розгорнути свої військові сили на сухопутній і морській територіях країн Перської затоки. Інформаційні джерела каналу «Аль-Джазира» заявили про те, що підсилення концентрації військової сили США у Перській  затоці було здійснено у межах двобічних угод між США і країнами Перської затоки. Американські ЗМІ згадали про те, що нещодавно на базі озброєних сил США у Бахрейні була проведена конференція за участю голів морських озброєних сил США і головних воєначальників і держав «Ради співпраці арабських держав Перської затоки». У ході конференції була підтверджено наявність співпраці та взаємних зобов’язань у справі забезпечення безпеки і  стабільності морського пароплавства, особливо в умовах росту військової напруженості між Іраном та Америкою.

Таким чином, ввівши санкції проти Ірану, Америка змогла нанести удар по інтересам конкуруючої з нею Європи в Ірані, а також хороший привід перетворити свої озброєні сили у регіон Перської затоки До того ж, після усього зробленого Америка буде мати більш міцні позиції у регіоні, що дозволить їй іще краще витягувати ресурси та гроші із держав Перської затоки, позиціонувати себе як захисницю цих держав від іранської загрози, діяти над демонізацією образу Ірану як найпершого ворога арабських держав, а єврейське утворення тим само виставляти як мирну державу так, що усі країни в ісламської світі повинні будуть з нею знати спільну мову і примирення якомога швидше, тим більше з причини «спільної іранської загрози».

 

Газета «Ар-Рая»
Ахмад Хатавані
17 Рамадану 1440 р.х.
22.05.2019 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая