Об’єднання повинно відбуватись у відповідь на веління Аллаха, а не за вказівкою ворогів

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня

Від інших націй і народів Ісламську Умму відрізняє єдність в переконаннях (акида), із яких виходять положення Шаріату і різні системи життя, починаючи від політичної системи Халіфат і закінчуючи рештою систем. Завдяки цим системам Умма жила в порядку з миті зародження аж до скасування Халіфату Мустафою Камалем і стоячими за ним невірними державами на початку минулого сторіччя.

З миті руйнування Халіфату Умма не може вийти із стану роздробленості, приниженості і відсталості, так що вороги маніпулюють нею, як хочуть. Вона хоче вийти із цього хворобливого положення, і тому схвалює кожного, хто прагне позбавити її від цієї гіркої реальності. Умма підтримує таких усім, що у неї є. Вона готова жертвувати на цьому шляху найдорожчим . Але згодом її спіткає іще більше розчарування, біль і замішання.

Аллах говорить

وَٱعۡتَصِمُواْ بِحَبۡلِ ٱللَّهِ جَمِيعٗا وَلَا تَفَرَّقُواْۚ

«Міцно тримайтесь за вервь Аллаха усі разом і не розділяйтесь» (3:103).

Цей аят став основою єдності Умми. Також Аллах говорить:

وَإِنَّ هَٰذِهِۦٓ أُمَّتُكُمۡ أُمَّةٗ وَٰحِدَةٗ وَأَنَا۠ رَبُّكُمۡ فَٱتَّقُونِ ٥٢

«Воістину, ваша релігія — релігія єдина, а Я — ваш Господь. Бійтесь же Мене!» (23:52).

Ісламська Умма досягне істинної єдності тільки тоді, коли ухопиться за вервь Аллаха. В першому аяті говориться «усі разом», тобто єдність в релігії Аллаха є обов’язком кожного члена цієї Умми. І якщо деякі відмовляться ухопитись за цю вервь, як би мало їх не було, вони відкриють двері більшого зла. Відмова навіть однієї людини може стати початком кінця Умми. Тому недосить, щоб ухопилась лише частина Умми, навпаки, ухопитись повинні усі.

Але це прагнення до об’єднанню Умми і потреба в цьому були спотворені і використані ворогами Ісламу для здійснення своїх цілей і планів. Вони хочуть лише зберегти в Уммі стан приниження і роздробленості. Так їм буде легше продовжувати грабувати багатства мусульман і перешкоджати відновленню величі і слави Умми.

Наприклад під гаслом «міцно тримайтесь» за вказівкою невірних колонізаторів була створена Організація Ісламська Конференція, яка пізніше була перейменована в Організацію ісламської співпраці (ОІС). Окрім того, була створена Ліга арабських держав (ЛАД). Подібні організації лише збільшили роздробленість і відсталість Умми, тому що головна ціль їх створення полягає в тому, щоб відволікти мусульман від прагнення до справжньому об’єднанню у затишку всезагальної держави Халіфат.

Розглянемо іще один приклад: «Організація звільнення Палестини» (ОЗП) було створена за вказівкою ворогів Умми, щоб закрити палестинське питання, а не звільнити Палестину. Згідно до їх планів, «ОЗП» повинна була стати єдиним представником палестинців, щоб потім вона без докорів совісті підписала зрадницькі домовленості і визнала законність єврейського утворення, відмовившись на його користь від більшої частини палестинських земель.

В цьому ж контексті з’явились заклики об’єднати палестинські групи опору. Ціль очевидна — заспокоїти палестинців і примусити в ім’я «об’єднання» підкоритись волі євреїв, а також остаточно закрити палестинське питання, включаючи питання аль-Кудса.

Те ж саме спостерігається в революції Шаму. Народ постав проти злочинного і кровожерливого режиму і зміг обмежити його владу у добре захищених районах деяких великих міст. Потім з’явились заклики створити єдину армію повстанців або деяке об’єднання угрупувань. Звичайно ж цим процесом управляли вороги Умми. Як наслідок, позиції революціонерів почали слабшати і відступати. Режим в цей час окрилився, а революціонери опинились осадженими в трьох районах, якими на місцях управляли повстанські угрупування, доля яких вирішувалась іншими країнами на Астанінських і Сочинських переговорах. У свою чергу, турецький гарант взяв під контроль усі угрупування всередині Сирії.

Разом з об’явленням турецькою стороною бажання втягнути угрупування в примирення зі злочинним режимом Асада подібно тому, як колись була втягнута в переговори «ОЗП», час від часу під гаслом «міцно тримайтесь» почали з’являться заклики до об’єднання цих угрупувань. Іноді лунають заклики до об’єднання у межах єдиної військової ради, а іноді — в межах єдиної адміністрації та уряду. Проте ціль цих закликів зрозуміла народу Шама — будь-яка подібна єдність стане інструментом, за допомогою якого вороги покінчать з революцією і повернуть людей до тому стану, який був до 2011 року, якщо не до гіршого. І усе це може трапитись, незважаючи на мільйони жертв вбитими, пораненими і переміщеними.

Так нехай же наші брати в Шамі стережуться подібних закликів, які ззовні виглядають розсудливо, але всередині приховують зло. Нехай вони пам’ятають, що від Умми, у цілому, і від жителів Шаму — зокрема, вимагається об’єднання навколо релігії Аллаха, як говориться в аяті «тримайтесь міцно за вервь Аллаха», а не за верві так званих «друзів Сирії» або кого-небудь іще. Це об’єднання повинно будуватись не на розпливчастих гаслах, позбавлених якого-небудь змісту, а навколо ясного універсального проекту, що витікає із Шаріату Аллаха і акиди Умми.

Тільки так можна на правильній основі об’єднати енергію Умми і привести її до перемоги .

Об’єднання навколо верві Аллаха — це не вибір, а обов’язок мусульман. Невірний колонізатор зміг увійти в ісламські землі і контролювати їх тільки завдяки роздробленості Ісламської Умми.

Аллах заборонив саме розділення і навіть те, що веде до ньому, оскільки це шлях до зникненню. Аллах говорить:

وَلَا تَنَٰزَعُواْ فَتَفۡشَلُواْ وَتَذۡهَبَ رِيحُكُمۡۖ

«Не сперечайтесь, а не то ви падете духом і позбавитесь сил» (8:46).

Суперечка — це розбіжності і початок розколу.

Аллах велів допомагати один одному у благочесті і богобоязливості і заборонив допомагати один одному у гріху і зазіханні.

Тому ми повинні ясно усвідомлювати, що не усілякий заклик до єдності є похвальним. Від нас вимагається заклик до об’єднання на ясному проекті, що витікає із нашої акиди, яка об’єднає усі можливості Умми і направить їх в тому руслі, яким буде задоволений Аллах — це скинення злочинного режиму і встановлення панування Ісламу.

Досягти усього цього можливо лише після того, як ми обірвемо усі зв’язки зі змовниками і ворогами революції, а потім виберемо із свого числа вірне своїй Уммі політичне керівництво, яка має при собі ясний проект, по якому ми свідомо підемо у напрямку нашої цілі.

Партія «Хізб ут-Тахрір» залишається такою, якою її завжди знала Умма. Вона приготувала великий ісламський проект. Вона веде свою діяльність серед Умми, щоб встановити Халіфат за методом пророцтва. Умма ж повинна підтримати цю у партію і вибрати її своїм політичним керівництвом. В цьому і полягає шлях об’єднання, встановлення всезагальної держави і досягнення величі і слави в обох світах.

Аллах говорить:

يَٰٓأَيُّهَا ٱلَّذِينَ ءَامَنُوٓاْ إِن تَنصُرُواْ ٱللَّهَ يَنصُرۡكُمۡ وَيُثَبِّتۡ أَقۡدَامَكُمۡ ٧

«О, ті, які увірували! Якщо ви допоможете Аллаху, то і Він допоможе вам і зміцнить ваші стопи » (47:7).

 

Газета «Ар-Рая»
Мухаммад аль-Хаурані
Член Центрального комітету по зв’язкам Хізб ут-Тахрір в Сирії
15 Рабі ус-сані 1444 р.х.
09.11.2022 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая