Іранський режим — не ворог «Ізраїлю», а закадичний друг

Огляд новин «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

За даними сайту «RTArabic» (24.12.2018), міністр закордонних справ Ірану Мухаммад Джавад Заріф в інтерв’ю французькому щотижневику «LePoint» заявив, що іранське керівництво ніколи не загрожувало знищити сіоністське утворення «Ізраїль».

Заріф звернувся до журналісту з питанням: «Коли це ми говорили, що збираємось знищити «Ізраїль»? Приведіть мені хоч одного іранського чиновника, який так сказав. Ніхто не говорив таких слів».

Відповідаючи на питання про заяви колишнього президента Ірану Махмуда Ахмадінежада у 2007 році про те, що сіоністське утворення буде стерто з обличчя землі, Заріф сказав,що Ахмадінежад лише цитував слова покійного іранського наставника аятолли Хомейні, заявив:

«Імам Хомейні говорив, що жорстка політика сіоністського утворення знищить «Ізраїль», але він не говорив, що це відбудеться руками Ірану».

«Ар-Рая»: правда полягає у тому, що іранський режим ніколи не був ворогом окупаційної влади «Ізраїлю» ні до, ні після революції Хомейні 1979 року. Незважаючи на гасла революції «Смерть США, смерть Ізраїлю», не було зроблено жодного пострілу у бік «Ізраїлю», незважаючи на нещодавні сіоністські провокації бомбардуваннями іранських сил і баз у Шамі. Це підтверджує, що іранський режим, всупереч своїм неодноразовим висловлюванням про невдоволення, не становить собою реальної загрози для окупаційної влади «Ізраїлю». Іран, хоча і об’явив ворожість по відношенню до «Ізраїлю», продовжує зберігати тісні зв’язки з сіоністським утворенням на протязі десятиріч.

Біля 80% іранської зброї під час Ірансько-іракської війни було придбано за допомогою «Ізраїлю». Колишній прем’єр-міністр сіоністського утворення Аріель Шарон визнав угоду з Іраном про поставки зброї: «Продаж зброї Ірану залишає нам прочинені двері для можливості встановлення дружніх відносин з Іраном у майбутньому», — як повідомляє «NBC» (май 1982 р.). Дослідження про історію ірано- «ізраїльских» відносин, проведене Центром стратегічних досліджень Перської затоки, підвереджує існування секретних торгових зв’язків між Іраном та двома сотнями компаній, які належать «Ізраїлю», незважаючи на заперечення щодо існування комерційних угод між ними з боку як Ірану, так і «OferBrothersGroup». Тим не менш, «ізраїльська» газета «Єдіотахронот» розкрила, що торгові угоди здійснювались через компанії, що працюють у Туреччині, Йорданії та Перській затоці і зареєстровані в Європі. Америка також надала іранському режиму зіграти ключову роль у Сирії, щоб врятувати свого агента Башара. Якщо б Іран становив яку-небудь загрозу для окупаційної влади «Ізраїлю», то Вашингтон не дозволив би іранським силам наблизитись до «Ізраїлю» ані на крок.

Виходячи із цього, іранський режим, що позиціонує себе як опозиція «Ізраїлю», ніколи не був загрозою для сіоністського утворення. Заріф же заявив про це чітко і недвозначно. Чи можливо після такого, щоб палестинські угрупування були обмануті іранським режимом, вважаючи його надійною опорою?!

 

Огляд новин «Ар-Рая»
02.01.2019

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая