Військовий суд продовжує позбавляти волі мусульман у Росії

Огляд новин «Ар-Рая»
Друкарня

21 лютого 2018 року колегія Приволзького окружного військового суду на виїзному засідання в Орджонікідзевському районному суді Уфи оголосила черговий вирок членам Хізб ут-Тахрір.

Суд брехливо визнав їх винуватими у терористичній діяльності по ч. 1 та ч. 2 ст. 205.5 УК РФ і постановив позбавити волі:

Рахманова Булата, 1990 р. н., на 16 років з обмеженням волі на 2 роки;

Мухаметова Батира, 1990 р.н.,на 16 років;

Топтигіна Мікаіля, 1983 р.н., на 15 років;

Абдрахімова Урала, 1992 р.н.,на 15 років;

Зайнулліна Руслана, 1990 р.н.,на 15 років;

Рахматуллина Руслана, 1987 р.н.,на 14 років;

Валіахметова Радіка, 1985 г.р., на 13 років.

Гадієва Тімура, 1992 р.н.,на 13 років;

Давлетбаєва Вадіма, 1991 р.н.,на 12 років;

Тимофєєва Ярослава, 1994 р.н.,на 12 років.

Заслухавши вирок члени Хізб ут-Тахрір заявили, що вони задоволені предопределінням Аллаха ﷻ, а потім разом проскандували: «Умма бажає Халіфату». З їх облич не сходили посмішки, а рідні та близькі, які прийшли на суд, розгорнули плакати: «Ми вас любимо», «Ми будемо чекати вас».

Тижнем раніше, а саме — 15 лютого, Московський окружний військовий суд також огласив вирок дев’ятьом уродженцям Центральної Азії по звинуваченню до причетності до Хізб ут-Тахрір. Зафара Нодірова, Фархода Надірова і Хаміда Ігамбердиєва суд засудив до 16 років колонії суворого режиму. Муроджон Сатторов, Отабек Ісомадінов, Аліджон Одінаєв, Азіз Хідірбаєв, Собірджон Бурхоніддін та Сардорбек Сіддіков отримали від 11 до 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.
На жаль, формат прес-релізу не дозволяє нам привести тексти усіх виступів, і ми вимушені обмежуватись лише декількома цитатами.

З іменем Аллаха ﷻ Мухаметов Батир закликав усіх присутніх у залі суду підкоритись Господу світів. Потім продовжив: «Я ніколи не приховував, що я є членом партії «Хізб ут-Тахрір аль-Іслямі», і зараз теж не маю намір, але я не визнаю провину, тому що не вважаю себе винуватим … Господь створив світ так, що на землі завжди було протистояння добра і зла, віри і невір’я. Хочу підкреслити, що через цей проклятий закон про заборону партії від 2003 року багато мусульман відчувають утискання, їх саджають на тривалі строки у в’язниці. Хтось вимушений переховуватись. Дружини залишаються без чоловіків, діти — без батька. Батьки залишаються без своїх синів. Я — мусульманин, який несе мирну релігію Іслам. Мене утискають лише за те, що я говорю: мій Господь — Аллах. На завершення приведу слова Господа:

قَالَ لَئِنِ ٱتَّخَذۡتَ إِلَٰهًا غَيۡرِي لَأَجۡعَلَنَّكَ مِنَ ٱلۡمَسۡجُونِينَ ٢٩

«Він (Фараон) сказав: «Якщо ти будеш поклонятись іншому богу окрім мене, то я поміщу тебе разом з ув’язненими» (26:29).

Неймовірна схожість, чи не так,? Спасибі».

Інший фігурант «уфимської справи» Топтигін Мікаіль сказав: «На ваш жаль, у Росії закликати до своєї релігії не заборонено. Тому вам доводиться брехати у відношенні нас. Більшого зробити ви не можете… Кожен мусульманин мріє жити по законам Всевишнього. І ми сидимо, будемо сидіти, і, я думаю, суддя нам додасть строк за такі слова. Ми сидимо за свою мрію … Замислитесь про своє життя, люди! Усі ! Адже воно не вічне, і прийде строк, прийде обов’язково … І коли ми опинимось у могилі, до нас спустяться два янголи і почнуть задавати питання, на які доведеться відповідати».

Валіахметов Радік сказав про те, що у залі суду відбувається ніщо інше, як утискання мусульман за їх віру, проте це лише зміцнить їх і зробить міцніше подібно тому, як закаляється клинок. Свій виступ він закінчив словами про те, що пишається перебуванням на одній лаві підсудних зі справжніми чоловіками Ісламської Умми.

У Москві останнє слово членів Хізб ут-Тахрір перед проголошенням вироку також характеризувалось закликом до Істини та виявленням антиісламської політики Росії.

 

Огляд новин «Ар-Рая»
27.02.2019

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню