Демонстрації в Алжирі проти висунення Бутефликою своєї кандидатури на п’ятий президентський строк

Огляд новин «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

«У п’ятницю у декількох провінціях Алжиру спалахнули демонстрації проти висунення президентом Абдуль-Азізом Бутефликою своєї кандидатури на п’ятий президентський строк.

Проте не було помічено ніяких зіткнень між протестуючими та силами безпеки, які  великій кількості розташувались у містах, особливо у столиці», — пише «Aljazeera».

Зазначається, що тисячі людей взяли участь у демонстраціях, відповівши на заклик так званого «Громадянського руху». Демонстрації пройшли у столиці країни — Алжирі, а також Аннабі, Сетіфі, Гельмі, Джиджелі, Беджаі, Тізі-Узі, Буірі та Бумердесі, Тіареті, Галізані, Орані та Уарглі.

Це — безпрецедентні події після скасування надзвичайного стану у 2011 році. У столиці почались зібрання з самого ранку, а після п’ятничних молитов число учасників збільшилось незважаючи на діючий закон про заборону ходи.

Протестуючі несли плакати з написами: «Ні п’ятому строку» і «Так уходу режиму», у той час як інші скандували в гасла проти політиків, у тому числі — проти Саіда Бутефліки, брата діючого президента.

Ті ж самі гасла лунали в інших містах, де пройшли демонстрації проти висунення кандидатури Бутефліки на президентські вибори 9 квітня.

Активісти соцмереж публікують фотографії маршів різних масштабів, але у першу чергу — фотографії ходи в Аннабі.

Фронт національного визволення та інші союзні партії вирішили висунути на майбутні президентські вибори кандидатуру вісімдесятиоднорічного Бутефліки,пояснивши це рішення тим, що він — найбільш підходящий кандидат для керівництва Алжиром. Проте опозиція розкритикувала це рішення, вважаючи, що Бутефліка не може очолити країну через стан здоров’я, яке погіршилось внаслідок перенесеного інсульту у 2013 році.


Огляд новин «Ар-Рая»
27.02.2019

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая