Марокканський режим не розривав відносин з єврейським утворенням

Огляд новин «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Після 20 років перерви «ізраїльське» туристичне агентство «Flyingcarpet» відновило перельоти у Марокко.

З травня 2020 року через «ізраїльську» авіакомпанію щомісячно будуть здійснюватись п’ять рейсів із Тель-Авіва у Касабланку, Марракеш, Танжер і Уджду.

Агентство «Flyingcarpet» зупинило туристичну діяльність у Марокко по рішенню влади. До того воно мало офіс у Рабаті і організувало декілька рейсів у Марракеш. Проте рішення влади не завадило їй здійснювати свою діяльність у Марокко за допомогою непрямих рейсів через Францію та Іспанію.

Згідно дослідженню, опублікованому у марокканському журналі «LaVieÉco», незважаючи на відсутність прямих рейсів між двома країнами, у 2018 році Марокко відвідало біля 80 тис. «ізраїльських» громадян.

«Нинішня співпраця між «Ізраїлем» і Марокко є відносно широкою, а їх взаємні інтереси сильні і міцні», — сказала Эйнат Леві, автор досліджень того часу.

В одному із «ізраїльських» досліджень зазначалось, що сьогодні біля одного мільйона марокканських євреїв живуть в «Ізраїлі», і десятки тисяч «ізраїльтян» відвідують Марокко кожен рік з метою туризму, торгівлі чи родинних візитів, як ця справа обстоїть з відносинами «Ізраїлю» з іншими арабськими і мусульманськими країнами.

(«Al-QudsAl-Arabi», 27.10.2019).

«Ар-Рая»: марокканський режим ніколи не розривав відносин і не знаходився у стані ворожнечі з єврейським утворенням, яке окупувало благословенні палестинські землі.

У згаданому дослідженні говориться : «Відносини між «Ізраїлем» і Марокко почались наприкінці 1950-х років. Серед іншого існує співпраця у сільському господарстві, хоча і обмежена.

Марокко забезпечує «Ізраїль» сільськогосподарською продукцією, такою як сардини і масла, у той час як «Ізраїль» експортує у Марокко технології сільського господарства, такі як системи крапельного зрошування.

Більше теплі відносини у Марокко з «Ізраїлем» склались у 1976 році, коли король Хасан II уперше прийняв у себе прем’єр-міністра «Ізраїлю» Іцхака Рабина, який прибув у пошуках можливої допомоги від Марокко для сприяння діалогу між «Ізраїлем» та Єгиптом.

Рік потому Марокко організувало секретну зустріч між міністрами закордонних справ Єгипту та «Ізраїлю» у якості підготовки підґрунтя для відомого візиту Анвара Садата в «Ізраїль».

На початку 1990-х років угоди в Осло зміцнили відношення між двома країнами, а у вересні 1993 року Іцхак Рабін і Шімон Перес відвідали Марокко, повертаючись із церемонії підписання «Декларації принципів» з «ОЗП» у Вашингтоні, щоб зміцнити офіційні відносини між «Ізраїлем» і  Марокко. Співпраця між Марокко та «Ізраїлем» сильно зросла, оскільки вони починають період спільного економічного підйому».

Тим не менш, об’явлення цих відносин зараз показує сміливість марокканського режиму, який розкрив усі свої секрети, перевівши нормалізацію відносин з єврейським утворенням у громадську площину. Він хоче, щоб рейси були прямим, а не обхідними через Іспанію і Францію, кидаючи виклик почуттям мусульман і не звертаючи уваги на стан кипіння у своїй країні і триваючі революції проти тиранів і зрадників у регіоні. Марокканський режим як нібито думає, що він захищений від усіляких народних повстань. Народ Марокко повинен скинути цей маріонетковий режим і встановити на його руїнах Другий Праведний Халіфат за методом пророцтва, який пустить у хід армії, а не туристичні літаки, щоб звільнити Палестину. Народ Марокко не повинен мовчати при виді зрадництва правителів і галасу, створюваного Комітетом аль-Кудс, у якому головує ця країна.

 

Огляд новин «Ар-Рая»
06.11.2019

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая