У Голландії пройшов симпозіум, присвячений річниці відкриття Константинополя, під назвою «Велике минуле і яскраве майбутнє»

Огляд новин «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

З нагоди річниці завоювання Константинополя, у межах глобальної кампанії і у відповідь на заклик свого аміра Ати ібн Халіля Абу ар-Рашти,Хізб ут-Тахрір у Нідерландах провів 19 Джумада аль-уля 1441 року хіджри (14.01.2020) в Гаазі ідейно-політичний симпозіум.

Захід був відритий читанням Корану. Потім Мікаіль Хасан розповів про деталі цього благословенного завоювання, про величезні зусилля і геніальне планування, які передували осаді, а також про історію і зміцнення міста, що ускладнювало його відкриття, незважаючи на послідовні кампанії мусульман. Ісламські армії прагнули здійснити благу звістку Посланця Аллаха (с.а.с.), який сказав:

لَتُفْتَحَنَّ الْقُسْطَنْطِينِيَّةُ فَلَنِعْمَ الْأَمِيرُ أَمِيرُهَا وَلَنِعْمَ الْجَيْشُ ذَلِكَ الْجَيْشُ

«Константинополь неодмінно буде завойований! Який же чудовий той амір і яке ж чудове те військо!» (Ахмад).

Так було угодно Аллаху, щоб цієї честі вшанувався султан Мухаммад аль-Фатіх зі своїм великим військом, змінивши хід історії і полегшивши поширення Ісламу у Східній Європі.

З другою промовою виступив офіційний представник Хізб ут-Тахрір у Нідерландах Окай Пала. Він нагадав про річницю великого завоювання, зазначивши, що в цих подіях мусульмани повинні бачити не лише історичний факт, але й виносити для себе уроки. Згадуючи велике завоювання Константинополя, неможливо пройти повз хадіса Посланця Аллаха (с.а.с.), який сповіщав про ці події. Поруч з цим ми повинні згадувати восьмисотрічну історію настирливості, рішучості і спроб мусульман відкрити це місто і здійснити обіцянку Посланця Аллаха (с.а.с.). Звідси видно міцну віру мусульман у слова свого Пророка (с.а.с.). Коли його (с.а.с.) спитали, яке із двох міст буде відкрито першим, Константинополь чи Рим,він відповів, що Константинополь буде відкритий першим. Це означає, що прийшов час відкрити Рим. Окай Пала нагадав і про інші іще невиконані обіцянки, серед яких встановлення Другого Праведного Халіфату, що стане першим кроком до здійснення решти усіх інших обіцянок Пророка (с.а.с.).


Огляд новин «Ар-Рая»
22.01.2020

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая