Огляд новин газети «Ар-Рая» 07.04.2021

Огляд новин «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Аллах приписав мусульманам наказувати схвалюване і забороняти засуджуване:

كُنْتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ

«Ви є кращою із общин, яка з’явилась на благо людства, наказуючи робити схвалюване, утримуючи від засуджуваного і віруючи в Аллаха» (3:110),

الَّذِينَ يَتَّبِعُونَ الرَّسُولَ النَّبِيَّ الأُمِّيَّ الَّذِي يَجِدُونَهُ مَكْتُوباً عِنْدَهُمْ فِي التَّوْرَاةِ وَالإِنْجِيلِ يَأْمُرُهُمْ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَاهُمْ عَنِ الْمُنْكَرِ

«Які послідують за посланцем, неграмотним (не вміючим читати і писати) пророком, запис про якого вони знайдуть в Таураті (Торі) та Інджилі (Євангелії). Він велить їм робити схвалюване і заборонить їм робити засуджуване» (7:157).

Чи є більше зло, аніж порушення заповідей Аллаха, попрання прав людей і розграбування їх багатств?! Посланець Аллаха ﷺ сказав:

إِذَا رَأَيْتَ أُمَّتِي تَهَابُ فَلَا تَقُولُ لِلظَّالِمِ يَا ظَالِمُ فَقَدْ تُوُدِّعَ مِنْهُمْ

«Якщо ви побачите, що члени моєї общини бояться сказати несправедливому тирану: «Ти несправедливий!», — це означає, що благо покинуло їх!» (наводить Хакім в книзі «Мустадрак»).

Масштабні пожежі в таборах біженців-рохінджа розкривають недоліки і невдачі уряду Хасіни

Жіночий відділ Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір пише в прес-релізі: «Нещодавні послідовні пожежі, їх катастрофічні наслідки і несамовиті картини у таборах біженців-рохінджа в Бангладеш доводять небажання уряду Хасіни надати допомогу мусульманам-рохінджа,проявити турботу і захистити їх після того, як вони втекли із штату Аракан від репресій і переслідувань з боку бірманської армії і буддійських фанатиків, які зненавиділи мусульман тільки за те, що вони говорять:«Наш Господь — Аллах».

В прес-релізі також зазначається: «Недивно спостерігати зрадництво з боку уряду Хасіни, який укладає договори і співпрацює з такими країнами, як Індія. Таке ж саме можна спостерігати з боку усіх інших правлячих режимів в мусульманських країнах, які лояльні ворогам Ісламу. Ми бачимо, що вони використовують свої армії в колоніальних війнах, підкоряючись наказам невірних, як Ердоган використав війська у Сирії і Іраку і як саудівський режим використав в Ємені. У той же час вони не бажають використовувати свої армії для надання допомоги пригнобленим мусульманам. Ми бачимо, що вони відкривають свої кордони для літаків, військових баз і іноземних компаній, які грабують багатства мусульман, але у той же час закривають їх перед лицем біженців, а якщо навіть відкривають, то поміщають їх у табори, багато із яких перетворюються в «табори смерті».

На завершення підкреслюється: «Настав час викоренити ці злочинні маріонеткові режими і встановити Другий Праведний Халіфат за методом пророцтва на руїнах їх престолів, щоб повернулось на землю правління по законам Аллаха, встановивши справедливість, підтримавши пригноблених і помстившись пригноблювачам».

Туніс відмовляється від лікарів-дослідників через умови МВФ

Інформаційний офіс Хізб ут-Тахрір в Тунісі зазначив, що справа звільнених лікарів стала картою, якою політики маніпулюють і ведуть торги на ринку політичних вигід, і що ця ситуація залишиться плямою ганьби на правителях Тунісу.

Далі в заяві офісу Хізб ут-Тахрір вказується: «Відмова держави від своїх обов’язків по забезпеченню роботою медичних дослідників є не результатом нестачі засобів, а швидше, небажанням правителів опікати свій народ. Істина, яку правителі Тунісу приховують, полягає у тому, що рішення про прийом лікарів-дослідників на державну роботу контролюється Міжнародним валютним фондом, який,по-видимому,відмовив під приводом скорочення загального фонду заробітної плати, що є частиною пакету приписів Тунісу під назвою «фінансово-економічна реформа».

На завершення підкреслюється: «Капіталістична система є головною і прямою причиною безробіття, а рішення проблеми дуже просте — повернути країні розграбовані багатства, щоб держава знов могла розпоряджатись ними як в сфері виробництва, так і збуту, а потім повністю скасувати приватизацію. Це означає скасування капіталістичної системи та її законів, що неприйнятно для хазяїв капіталізму і грошових китів. Тому необхідно повстати проти капіталізму і відмовитись від його місцевих інструментів, щоб викоренити несправедливість у відношенні населення».

Угода аль-Бурхана і аль-Хілу — це обман суданського народу

Перехідний уряд Судану і «Народно-визвольний рух Судану» (північне крило) підписали декларацію принципів,яка передбачає відокремлення релігії від держави і відмову держави від офіційної релігії. Це трапилось через шість місяців після укладання аналогічної угоди прем’єр-міністром Судану Хамдоком в Аддіс-Абебі, яка була описана представником Суверенної ради Шамсуддіном Каббаші наступним чином: «Подарунок того, хто не має, тому, хто не заслуговує».

У зв’язку з цим інформаційний офіс Хізб ут-Тахрір в Судані задається питанням: «Чим відрізняється ситуація?! Невже аль-Бурхан має, а аль-Хілу заслуговує?!».

Далі офіс Хізб ут-Тахрір пише: «По-перше, так званий «мир» — це одне із питань, в яких проамериканські військові — фактичні правителі країни — змагаються з пробританськими громадянськими силами. Аль-Бурхан підписав цю угоду з аль-Хілу тільки для того, щоб вирвати справу із рук Хамдока і передати її військовим. По-друге, з тих пір, як в Судан увійшли армії британських колонізаторів, і по сей день країна управляється по принципу відокремлення релігії від держави. По-третє, федералізація означає послаблення єдності країни, яка буде розділена на регіони, подібні державам. По-четверте, так звані «мирні угоди» закликані розірвати країну на частини, розколоти уряд і запустити процес нових повстань і озброєнь. Сумно, що наша країна стала ареною міжнародного конфлікту між військовими і політиками, пов’язаними з іноземними посольствами».

На завершення Хізб ут-Тахрір звертається до людей: «Немає ніякої різниці між аль-Бурханом, Хамдоком і аль-Баширом. Усі вони однакові. Як тільки вони закінчують одне зрадництво, тут же вдаються до іншому. Але ви здатні змінити ситуацію. Істинних змінень не буде до тих пір, поки ви свідомо не приймете ясний ісламський проект і не почнете працювати над його застосуванням у державі під керівництвом Хізб ут-Тахрір. Усе це можна здійснити тільки у Праведному Халіфаті за методом пророцтва».

Бюджет Іраку і кишені корупціонерів

Після довгих місяців суперечок між депутатами іракський парламент утвердив бюджет на 2021 рік у розмірі 130 трильйонів іракських динарів (89,65 мільярдів доларів), заснований на прибутках від продажу нафти.

У своєму прес-релізі інформаційний офіс Хізб ут-Тахрір в Іраку питає:«Де решта прибутків від інших корисних копалин, пограничних переходів і податків?! Рівень безробіття в Іраку досягає 27%, а інфраструктура країни повністю зруйнована … Куди діваються усі ці гроші?!».

Відповідаючи на це питання, офіс Хізб ут-Тахрір пише: «Ці гроші ідуть у кишені корупціонерів, яких не зупиняють ані честь, ані релігія. Ми бачили, як вони у парламенті проклинали один одного подібно собакам, що накинулись на мертвечину. Хто погляне на статті бюджету і на те, як розподіляються гроші, побачить усе це».

Звертаючись до жителів Іраку, Хізб ут-Тахрір підкреслює: «Кожен рік вони повідомляють вам хороші новини про утвердження бюджету, заснованому на продажу нафти, яка є громадською власністю. Але вони розподіляють прибутки від нафти так, як нібито у іракського народу в ній немає краплі частки. До яких пір ви будете мовчати і схиляти голови?! Ви вже досить вкусили лих!Знайте, що для вас немає іншого рішення і немає іншого виходу із ситуації,окрім як звільнити Ірак від окупантів і його прислужників, а потім встановити Закон Аллаха в Халіфаті за методом пророцтва, який по-справжньому буде підкуватись про вас згідно шаріатським законам і в якому ви отримаєте свої права».

Погляд на реальність революції Шаму: аналіз і рішення

З нагоди сотої річниці руйнування Халіфату і десятої річниці з початку революції Шаму Хізб ут-Тахрір/Сирія представив свій Третій політичний меморандум під назвою «Погляд на реальність революції: аналіз і рішення». Цей Меморандум був запропонований у ту мить, коли революція опинилась у тяжкій ситуації, і в ньому роз’яснюється змова, яку влаштувала Америка, а здійснили держави, підкорені їй і найняті нею, у той час як керівники повстанських фракцій прийняли це і погодились. Хізб ут-Тахрір розкрив реальність боротьби, а також методи і засоби, використані для ліквідації революції.

Він також представив своє розуміння реальності революції і того, що явилось результатом дій найнятих країн, а саме — розділення революції і людей на чотири зони, які відрізняються по формі, але аналогічні по змісту і політичному підкоренню. Хізб пояснив причини, які спонукали міжнародну спільноту застосувати усі методи боротьби — осада, обмеження на усіх рівнях, гоніння з боку служб безпеки, грабування на пунктах пропуску, приниження людської гідності і затуляння незалежних ротів,у той час як підручні «шаріатські» легітимізують злочини своїх керівників, а людей озадачують пошуками безпечного житла і засобів до існування.

Далі в Меморандумі роз’яснюється, чим люди повинні запастись, щоб захиститись від наслідків лютої атаки Америки, і чого їм не вистачає на цьому вирішальному етапі. Він також вказав конкретні кроки, які народ повинен вжити, щоб добитись бажаного зсуву в цій революції і повернути її на правильний шлях,що найбільша шкода нанесена революції величезними зусиллями, докладеними Заходом, щоб вплинути на розуми мусульман, і що повинні зробити люди, якщо вони встали на шлях змін. На завершення Меморандуму інформаційний офіс Хізб ут-Тахрір в Сирії пише: «Ми в Хізб ут-Тахрір простягаємо свою руку повсталим мусульманам Шаму і закликаємо приєднатися до нас на шляху відновлення незалежності рішення і перенаправлення ходу революції у правильне русло — до скинення режиму і встановлення Халіфату. Так ми обрадуємо Аллаха, захистимо свої права, повернемо колишню славу і досягнемо цілі у цьому світі і майбутньому».

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая