Капіталізм приніс людям занепокоєння, а Іслам — спокій

Огляд новин «Ар-Рая»
Друкарня

В своїй заяві для преси представник інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір в Великобританії Яхья Нісбет підкреслив, що з причини панування капіталізму і секуляризму у світовій економіці бідність збільшилась до такої міри, що в справжній час три чверті світового багатства сконцентрувалось у руках тільки однієї частини населення світу.

При цьому, як він зазначив, прості люди на Заході почали відчувати на собі неконтрольовану гонитву за багатством, заохочувану капіталізмом.

Також Яхья Нісбет пише: «Вирази «закон джунглів», «виживає найсильніший» і «правда на стороні сили» стали найбільш підходящими для опису капіталізму з його секуляристськими вченнями. Хрупкість капіталістичної економіки стала більш очевидною, аніж коли-небудь раніше. Ця тривога доповнюється нерівним розподілом влади у світі і всередині самих капіталістичних країн, таких як Великобританія. Майбутнє не виглядає райдужним … Якщо ситуація не зміниться, тоді можна з упевненістю сказати, що це не остання «зима» невдоволення в країні. Аллах ниспослав Своєму Посланцю ﷺ керівництво, систему правління і економічну систему, щоб бажання жадібної еліти не позбавляли людей гідного життя.

Ісламська економічна система, яка застосовувалась в Халіфаті, розрізняє приватне і громадське багатство. Іслам не дозволяє продаж комунальних підприємств приватним компаніям, а підзвітність правителя повинна бути доступна не тільки представникам ЗМІ. Такий підхід перешкоджає корупції у вищих колах. Проблема набагато глибше, аніж просто неефективність уряду. Час усвідомити, що Аллах відправив Свого Посланця Мухаммада ﷺ як милість до світів. Прийшов час людям вказати на справжнього винуватця — на капіталістичну ідею. Аллах говорить:

وَمَنۡ أَعۡرَضَ عَن ذِكۡرِي فَإِنَّ لَهُۥ مَعِيشَةٗ ضَنكٗا وَنَحۡشُرُهُۥ يَوۡمَ ٱلۡقِيَٰمَةِ أَعۡمَىٰ

«А хто відвернеться від мого Нагадування, на того чекає тяжке життя, а в День воскресіння Ми воскресимо його сліпим» (20:124)».

 

Огляд новин Газета «Ар-Рая»
05.01.2022

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню