Які цілі переслідує Америка, погрожуючи повторним включенням хусітів в список терористичних угрупувань

Огляд новин «Ар-Рая»
Друкарня

Як повідомляє інформагентство «RT Arabic» від 24 січня 2022 р., в Держдепартаменті США заявили, що США розглядають можливість повторного включення йєменського хустського угрупування «Ансар Аллах» в список терористичних організацій.

«Атаки на ОАЕ і Саудівську Аравію, а також нещодавні авіаудари по Ємену, в результаті яких загинули мирні жителі, представляють собою тривожну ескалацію, яка тільки усугубляє страждання єменського народу», — заявив на прес-конференції представник Держдепартаменту Нед Прайс.

Зі свого боку, Центральний інформаційний офіс Хізб ут-Тахрір опублікував коментар Абдуллаха аль-Каді відносно того, які цілі переслідує Америка, повторно включаючи хусітів в список терористичних організацій. Він зазначив: «За декілька днів до завершення строку повноважень колишнього президента США Дональда Трампа Держдепартамент США вніс хусітів в список терористичних угрупувань. По спливанню декількох тижнів після приходу Байдена до влади держсекретар Блінкен об’явив про виключення хусітів із американського списку терористичних угрупувань. Тепер Америка знов погрожує внести хусітів у цей список. Уперше про можливість повторного включення хусітів в список терористичних організацій було об’явлено під час прес-конференції Байдена з нагоди річниці його приходу до влади».

Як зазначив аль-Каді: «Америка погрожує включенням в список, щоб спричинити політичний тиск на деякі групи, організації і навіть країни, досягаючи таким чином своїх інтересів. Або ж вона пом’якшує тиск і виключає із списку, щоб популяризувати рух чи країну. Саме так Америка вчиняє у відношенні хусітів. З одного боку, Америка прагне представити хусітів як погрожуючу силу в регіоні, яку неможна ігнорувати, і як нібито тільки Америка може залишити їх. Поряд з цим, включення хусітів у список терористичних організацій після нападу на ОАЕ може бути люб’язністю у відношенні Еміратів, тому що хусіти є інструментом Америки в Ємені так само ж, як і партія «Хізбалла» — в Лівані».

 

Огляд новин Газета «Ар-Рая»
02.02.2022

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню