Перехідний уряд Судану. Влада між військовими і громадянськими силами

Огляд новин «Ар-Рая»
Друкарня

Хізб ут-Тахрір в Судані 8 серпня 2022 року провів щомісячний форум, присвячений проблемам Умми. На форумі були присутні лідери рухів, вчені, політики і представники ЗМІ. Форум пройшов під назвою «Перехідний уряд — влада між військовими і громадянськими силами».

Доктор Насир Ріда вніс ясність відносно втручання крупних колоніальних держав в суданське досьє , особливо таких, як Америка і Британія. Було роз’яснено, як Абдулла Хамдук прийшов до влади після підписання конституційної декларації у серпні 2019 року. 4 липня 2022 року Абдель Фаттах аль-Бурхан заявив, що армія не буде брати участь в трибічних переговорах, і це вважається найбільш небезпечним кроком, який вжила Америка проти громадянських сил, підтримуваних Британією.

Басіль Мустафа зачитав доповідь під назвою «Система правління в Ісламі». В своїй доповіді він згадав про початок нового року по хіджрі і зробив дуа Аллаху, щоб цей рік був роком перемог і зміцнення Ісламської Умми. Переселення Пророка ﷺ пов’язано з нашою темою , системою правління і політичної кризи в Судані. Мета переселення Посланця Аллаха ﷺ — встановлення влади, держави і системи правління для мусульман з новою конституцією і законами. Бути встановлені різноманітні апарати держави, такі як армія, поліція, судова система, внутрішня і зовнішня політика . Мединська конституція складалась із 30 статей, заснованих на принципах Ісламу. Він також підкреслив, що якщо б Абдуллах ібн Убайй ібн Салюль прийшов до влади в Ясрібі, як це і очікувалось, то відбулось би тільки змінення правителів, що призвело б до зміненню суспільства і системи, проте з переселенням Пророка ﷺ на світло народились нові система і суспільство.

Необхідні корінні змінення конституції , законів і діючої системи правління ,яка є пережитком колоніалізму. Після того, як колонізатор покинув нашу країну, і по сьогоднішній день в країні відбуваються змінення, які не ведуть до реальних змін. Проблема полягає в самій системі, в конституції і законах, які є наслідком людських забаганок — роз’яснив Басіль Мустафа в своїй доповіді.

В обговоренні теми взяли участь низка політиків, ісламських вчених і представники ЗМІ:

• д-р ан-Наджі Мустафа — політичний секретар «Руху майбутніх реформ і розвитку»;
• д-р Хамід Мухаммад Алі Турін — глава групи «Об’єднані сили Судану»;
• проф. Хайдар Юсуф — колишній заступник міністр іригації і водяних ресурсів;
• шейх Сайфуддін аль-Архаб — верховний контролер «Братів-мусульман»;
• журналіст і письменник проф. Мухаммад Мабрук;
• проф. Хасан Абдульхамід — політичний секретар «Братів-мусульман»;
• Джібріл Дау — проф. кафедри «Єдність Судану»;
• проф. Сіддік Абу Дафіра;
• шейх Саід Хаттаб — ісламський лідер.

 

Рубрика новин газети №405
26 Мухаррама 1444 р.х.
24 серпня 2022 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню