Лише Праведний Халіфат зупинить міжплемінне кровопролиття у Судані

Огляд новин «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Коментуючи останні події у місті Порт-Судан, який став свідком зіткнень між деякими племенами східного Судану, офіційний представник Хізб ут-Тахрір у Судані Ібрагім Усман зазначив у прес-релізі:

«Суданські режими використовували племена як витратний матеріал у своїх конфліктах. Навіть міністерські пости на протязі декількох десятиріч бронюються за рахунок кланової приналежності. Єдиними, хто програють у цих конфліктах, є прості люди, які відносяться до конфліктуючих племен. Саме вони платять ціну конфліктів власною кров’ю і життям. Як тільки конфлікти ущухають в одному місці, то одразу ж спалахують в іншому. Причина цього полягає у різкій поляризації між компонентами влади і опозиції».

Г-н Усман підкреслив, що Іслам забороняє кровопролиття між мусульманами так само, як забороняє битися під клановими чи регіональними стягами (асабія).

Він також додав: «Уряд і опозиція — дві сторони однієї медалі. Неможна вважати, що вони радикально вирішать такі конфлікти, оскільки вони самі ж разом з помічниками розпалюють їх. Усе, що вони роблять — лише тимчасове замороження кризи, яка, не закінчившись, розпалюється з новою силою».

На завершення г-н Ібрагім Усман звернувся до людей у східному Судані та іншим, сказавши: «Існуючий політичний центр є причиною нинішніх криз. Нинішні правителі не вирішать проблему, тому що не мають свідомої політичної ідеї. Міжплемінне кровопролиття зупиниться лише з появою Другого Праведного Халіфату, тому що він буде побудований на принципах Ісламу, у який вірять ці племена. Лише Халіфат здатен об’єднати мусульман навколо ісламської віри. Тому усі мусульмани повинні працювати над встановленням цієї держави».


Огляд новин «Ар-Рая»
27.11.2019

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая