КСА витончується у методах затуляння ротів, а не у захисті Ісламу і усуненні несправедливості

Огляд новин «Ар-Рая»
Друкарня

Агентство державної безпеки Саудівської Аравії опублікувало спеціальні номери екстрених служб і попросило громадян і резидентів країни телефонувати по ним, щоб повідомляти про людей, які ведуть антидержавну чи екстремістську діяльність, пише видання «Аль-Джазіра».

Офіційне агентство новин Саудівської Аравії «SPA» опублікувало новину про те, що «управління державної безпеки почало інформаційну кампанію з метою розповісти про Центр повідомлень по безпеці з єдиним номером 990», зазначивши, що створення Центру «направлено на зведення мостів зв’язку між службами безпеки, з одного боку, і громадянами і резидентами — с другого».

Згідно публікації агентства «SPA», кампанія направлена на те, щоб «показати важливість внеску людей негайним повідомленням про підозрілі місця, в яких можуть знаходитись терористи, особи, які розшукуються службами безпеки, терористичні осередки, підозрілі особи чи особи, які несуть екстремістські та антидержавні ідеї». Як зазначається, «свій внесок вони можуть зробити, зв’язавшись з Центром повідомлень по безпеці».

Також повідомляється, що «Центр працює цілодобово, професійно і конфіденційно, отримуючи і обробляючи повідомлення з питань безпеки і передаючи їх компетентним органам».

Агентство опублікувало номери телефонів у країні і за кордоном і адреси електронної пошти для відправки повідомлень.

Варто відзначити, що у королівстві проходять цілі кампанії після того, як влітку 2017 року наслідний принц Мухаммад ібн Сальман став другою людиною у країні після свого батька, короля Сальмана.

Хвилі арештів почались з видних принців, міністрів і бізнесменів. Засоби масової інформації, близькі до королівського двору, назвали кампанію «боротьбою з корупцією у королівстві».

Пізніше кампанія арештів зачепила мислителів і вчених, таких як Сальман аль-Ауда, Авад аль-Карні, Алі аль-Омарі і Сафар аль-Хавалі, а також відомих правозахисників і правозахисниць.

У західних звітах зазначається, що на додаток до цих кампаній Ер-Ріяд шпигує за опозиціонерами за межами королівства, намагається отримати особисту інформацію про них та про тисячі користувачів мережі «Твіттер», а також намагається отримати доступ до телефонних номерів, електронної пошти та IP-адресам.

 

Огляд новин «Ар-Рая»
08.01.2020

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню