Перехідний уряд Судану проти заклику до схвалюваного і заборони засуджуваного

Огляд новин «Ар-Рая»
Друкарня

По вказівці суданського міністерства по справам релігій Комітети опору у районі Дім ан-Нур, штат Гедареф, прийняли рішення заборонити п’ятничні проповіді на політичні теми.

«П’ятнична проповідь повинна спонукати віруючих дотримуватись моралі, закликати до чесноти, наказувати добро і збороняти зло. Але те, що зараз відбувається у мечетях, це політичні проповіді і критика Перехідного уряду», — пишеться у заяві Комітетів.

У відповідь на агресію проти домів Аллаха і очевидне відхилення у розумінні Ісламу і його положень інформаційний офіс Хізб ут-Тахрір у Судані у заяві для преси зазначив, що — це повна релігія, яка складається із акиди і системи життя, а що стосується відокремлення релігії від життя,і, отож, від політики, то це доктрина Заходу.

Далі у заяві пишеться, що наказ схвалюваного і заборона засуджуваного зобов’язує піддавати звіту правителів на основі Ісламу, але оскільки Перехідний уряд не ґрунтується на Ісламі — і навіть ворогує з Ісламом і носіями заклику, — прибічникам істини необхідно розкривати брехню цього уряду. І якщо уряд дотримується справедливості, тоді він повинен слідувати політиці «доказ проти доказу», а не намагатись затулити роти у манері скинутого режиму.

Заява містить нагадування про те, що лише тирани збивають зі шляху Аллаха і намагаються встановити кордони для п’ятничних проповідей, і що у цьому немає ніякої різниці між тоталітарними і демократичними урядами, оскільки усі вони бояться правди і будь-яку ідею зустрічають залякуванням.

Потім говориться, що Комітети опору є другою версією Народних комітетів, існувавших при режимі аль-Башіра, і що вони шпигують за мечетями, приховують правду від людей і практикують бандитські методи.

На завершення говориться, що Хізб ут-Тахрір є носієм істини і закликає до Ісламу як системі життя, а на Комітети опору чекає та ж доля, що й Народні комітети — смітник і гнів народу.

 


Огляд новин Газета «Рая»
26.02.2020

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню