Жіночий відділ Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір об’являє про початок кампанії «Сребрениця: 25 років кровоточива рана»

Огляд новин «Ар-Рая»
Друкарня

11.07.1995 сербські сили вдерлись у боснійський мусульманський анклав Сребрениця, де десятки тисяч мусульман шукали притулку від наступу сербської армії на північному Боснії. У квітні 1993 р. Рада Безпеки ООН об’явила Сребреницю «зоною безпеки», заявивши, що місто знаходиться під її захистом.

Проте після захоплення Сребрениці серби холоднокровно стратили 8 тисяч чоловіків і хлопців. Ця різанина була описана як найбільше масове вбивство в Європі після завершення Другої світової війни. Окрім вбивства 8 тисяч мусульман, у межах жорсткої етнічної чистки від мусульман бути вигнані із міста 25-30 тисяч мусульманських жінок, дітей і старих. ООН обіцяла захистити мусульман Сребрениці, але так цього і не зробила. ООН обіцяла, що західні правителі зупинять сербський наступ за допомогою сил НАТО, але це так і залишилось на рівні обіцянок.

Геноцид у Сребрениці був одним із багатьох злодіянь під час Боснійської війни, скоєних сербськими силами проти боснійських мусульман, і у той же час правителі усього світу, зокрема — мусульманського,спостерігали за цим зі сторони.

Після різанини у Сребрениці світ обіцяв і клявся, що такого більше не повториться і що належні уроки будуть вилучені із цієї темної сторінки історії. Проте сьогодні ми продовжуємо спостерігати, як те, що відбувалось під час Боснійської війни, відбувається з мусульманами по усьому світу, зокрема — у Сирії, М’янмі, Кашмірі, Палестині, Ємені, Східному Туркестані, Індії. І увесь світ знов стоїть на стороні і спостерігає за тим, що відбувається. Але ж Посланець Аллаха ﷺ сказав:

لَا يُلْدَغُ الْمُؤْمِنُ مِنْ جُحْرٍ وَاحِدٍ مَرَّتَيْنِ

«Віруючого не кусають із однієї нори двічі» (Бухарі).

Так які ж уроки можна вилучити із цієї трагедії? Як спогади про жорстокі, криваві події минулого можуть допомогти нам у перетворенні нашого майбутнього, щоб добитися безпеки і справедливості? Яким чином можна перервати череду геноциду, від якого страждає Умма, щоб подібне більше не повторювалось? Дасть Аллах, ми усе роз’яснимо у ході цієї кампанії.

 

Огляд новин Газета «Ар-Рая»
15.07.2020

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая