Як окремі особи можуть впливати на міжнародну політику і як партії можуть впливати на державу направленість?

Огляд новин «Ар-Рая»
Друкарня

Може виникнути питання :як окремі особи можуть впливати на міжнародну політику і як партії можуть впливати на державну направленість? Особливо це питання розглядається у випадку, якщо якась направленість зберігається сторіччями.

Відповідь полягає у тому, що окремі особи чи партії повинні стежити за поличними подіями і намагались розібратись у міжнародній політиці не заради інтелектуального задоволення, підвищення рівня освіти чи накопичення знань, а для турботи про стан людства і подальших міркувань про шляхи впливу на світ. Інакше кажучи, займатись цими справами треба для того, щоб стати політиками.

Метою політика є не інтелектуальне задоволення, навіть якщо він входить у число найбільших інтелектуалів, і політик не прагне лише до розумового збагачення, навіть якщо є великим мислителем. Політик вивчає політичні події, намагається розібратись у міжнародному положенні і стежить за розвитком глобальних змінень не через те, що він — інтелектуал чи мислитель, а тільки тому, що він є політиком. Бути політиком означає старатись піклуватись про справи людства, тобто впливати на міжнародну політику.

З іншого боку, політик проводить свою діяльність не як окремий індивід, а як частина Умми і держави. І якщо навіть політик не входить у число тих, хто приймає рішення і проводить державну політику, проте він бажає стати таким чи хоча б притягувати до відповіді таких. Отож, він буде мати міжнародний вплив, навіть якщо залишиться окремою людиною, що не має повноважень приймати рішення і здійснювати політику. Якщо окремий чоловік буде діяти так, як ми описали вище, тоді він буде мати вплив на міжнародну політику, тому що держава, частиною якої він є, спричиняє вплив за допомогою таких людей, або такі люди намагаються зробити свою державу впливаючою на міжнародну політику і міжнародне положення.

Звідси ми бачимо плоди політичних концепцій, а саме — те, що держава може впливати на міжнародну політику і міжнародну обстановку шляхом виховання політично свідомих людей, розуміючих політичні дії, що вживаються в усьому світі, особливо з боку сильних держав. Отож, першим кроком до впливу на міжнародну політику і міжнародну ситуацію буде кристалізація політичних концепцій, а першою цеглинкою буде спонукання людей до простежування політичних подій і вивчення міжнародної політики, тобто виховання політиків міжнародного рівня. Услід за цим відбудеться природний вплив на міжнародну політику і обстановку. Саме звідси видна важливість політичних концепцій.

Проте повинно стати ясно, що держава буде мати міжнародну присутність тільки при наявності відносин з іншими державами. Окремий чоловік буде присутнім у суспільстві тільки у тому випадку, якщо він буде підтримувати відносин з іншими людьми,а його статус у суспільстві серед людей буде визначатись згідно цим відносинам і згідно його впливу на відносини між людьми. Так само і присутність держави на міжнародному рівні відбувається завдяки відносинам з іншими країнами, а статус держави піднімається чи опускається по мірі підйому чи спуску цих відносин і її впливу на ці відносини (із книги «Політичні погляди Хізб ут-Тахрір»).

Тому ми закликаємо усіх мусульман на тлі правління куфру на їх землях працювати над встановленням Халіфату, визначивши це єдиним шляхом об’єднання мусульманських країн і перетворення їх у територію Ісламу, і закликаємо нести заклик по усьому світу заради звеличення Слова Аллаха, щоб віра і свідомість повернулись до людства. Посланець Аллаха ﷺ сказав:

يَا عَمُّ، وَاَللَّهِ لَوْ وَضَعُوا الشمسَ فِي يَمِينِي، والقمرَ فِي يَسَارِي عَلَى أَنْ أَتْرُكَ هَذَا الْأَمْرَ حَتَّى يُظهره اللَّهُ، أَوْ أَهْلِكَ فِيهِ مَا تَرَكْتُهُ

«Клянусь Аллахом, дядько! Якщо вони покладуть Сонце у мою праву руку, а Місяць — у ліву, щоб я залишив свою справу, то я не залишу її, поки Аллах не дасть перемогу чи поки я не загину» («Сіра» Ібн Хішама).

Також він ﷺ сказав:

فَوَاللَّهِ لَا أَزَالُ أُجَاهِدُ عَلَى الَّذِي بَعَثَنِي اللَّهُ بِهِ حَتَّى يُظْهِرَهُ اللَّهُ أَوْ تَنْفَرِدَ هَذِهِ السَّالِفَةُ

«Клянусь Аллахом, я буду боротись за те, з чим послав мене Аллах, поки Аллах не дасть перемогу чи поки моя голова не буде відокремлена від тіла» (Табарані).

 

Огляд новин Газета «Ар-Рая»
11.11.2020

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню