Правителі Саудії у війні проти Ісламу

Огляд новин «Ар-Рая»
Друкарня

У 412 випуску журналу «Аль-Вай» була опублікована наступна новина: «Письменниця та історик Розі Бшір випустила книгу під назвою «Архівні війни: політика історії у Саудівській Аравії».

У книзі представлені організаційні методи, які застосовуються заснованою у 1932 році Саудівською Аравією в освітніх програмах, музеях і архівах, щоб блокувати неугодну державі історію даного регіону і позбавлятись від усього, що не відповідає образу, який Саудівська Аравія малює для себе.

Особливо це робиться владою королівства у відношенні історичної спадщини Османської держави або того, о пов’язано з активістами і мислителями неарабського походження, які прибули із Південної Азії та Індонезії і вплинули на різноманітні аспекти соціального, культурного та інтелектуального життя у Мецці у пізню османську і ранню саудівську епохи, наприклад, такі школи, як медресе ас-Савлатія, які мали багату історію і вели активну ісламську культурну діяльність. Автор говорить про аспекти Саудівської Аравії по руйнуванню багатої культурної історії, включаючи спадщину Мекки і регіону Хіджаз. Розі Бшір зазначила, що після війни у Перській затоці (1990–1991рр.) держава доклала величезні зусилля для створення, архівування, увічнення і відсилань до більш світського висвітлення історії дому Саудів.

Режим наполегливо працював, щоб створити індустрію спадщини, яка коштувала декількох мільярдів доларів і включає в себе музеї, архівні центри і історичні місця. Держава зосереджена на ефективному руйнуванні і навмисному нехтуванні деякими історичними місцями, оскільки вони суперечать офіційній версії історії королівства. Автор повідомляє, що перше десятиріччя поточного тисячоліття стало свідком прискореного знесення священних і історично значущих місць у самому серці Мекки і заміни їх більш масштабними і грандіозними хмарочосами із сталі і скла. У кінці минулого десятиріччя центр міста нагадував суцільну забудову — десятки багатоцільових будівель будувались в околицях Заповідної мечеті, крани практично закривали горизонт в небі колиски Ісламу, стовпи пилу утворили купол над нею, будівельні майданчики і тяжке бурове обладнання стали частиною міського пейзажу, не говорячи вже про нестерпне забруднення і галас, які супроводжували усе перераховане.

На південній стороні мечеті знаходиться глибокий котлован, які простирається на площі в три квадратних кілометри. Це місце, де буде реалізований проект «Аш-Шамія». Але ж саме там з самого початку була побудована школа ас-Савлатія, і дана територія знаходиться поблизу іще реалізуємого нині проекту «Джабаль Омар», який так само руйнує історичну постать міста. Ці дії виконуються з великою ретельністю, щоб написати і зберегти історію і спадщину дому Саудів за рахунок і ціною історії Ісламу».

«Ар-Рая»: правителі родини Сауд — це світські люди в чалмах. Вони — привілейовані прислужники Заходу. Настав час їх прилюдного викриття у цьому світі, але для них принесуть стяг зрадництва і у наступному житті. Повідомляється від Абдуллаха ібн Масуда (р.а.), що Посланець Аллаха ﷺ сказав:

لِكُلِّ غَادِرٍ لِوَاءٌ يَوْمَ الْقِيَامَةِ يُقَالُ هَذِهِ غَدْرَةُ فُلَانٍ

«У День воскресіння у кожного віроломного опиниться стяг, і буде сказано: «Це — віроломство такого-то» (Бухарі, Муслім).

Ібн Батталь сказав: «Це вказує на вищий ступінь покарання і викриття». Хадіс стосується також і вчених, які продали свою релігію, підкорились цим правителям і почали виправдовувати їх зрадництва, порушивши заповіт, даний Аллаху, що вони будуть говорити про Нього тільки істину.

 

Огляд новин Газета «Ар-Рая»
06.01.2020

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню