Огляд новин газети «Ар-Рая» 24.03.2021

Огляд новин «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Встановіть Халіфат! Хізб ут-Тахрір звертається до усіх мусульман з закликом повернути Халіфат, щоб знов жити у затишку ісламських законів. Особлива увага у цьому заклику приділяється силам безпеки і військовим, оскільки у них є допомога і зброя мусульман.

Чи не час їм зайняти місця на стороні істини і відвернутись від правителів-зрадників?! Аллах говорить:

أَرَأَيْتَ الَّذِي يَنْهَى، عَبْداً إِذَا صَلَّى، أَرَأَيْتَ إِن كَانَ عَلَى الْهُدَى، أَوْ أَمَرَ بِالتَّقْوَى

«Що ти думаєш про того, хто заважає молитись? Що ти думаєш, а якщо він був на прямому шляху чи закликав до богобоязливості?» (96:9–12).

Подібно тому, як Абу Джахль був переможений, а заклик Мухаммада (с.а.с.) восторжествував, так само ж і заклик до Праведному Халіфату восторжествує, а усі, хто відвернеться, будуть переможені. Посланець Аллаха (с.а.с.) сказав:

ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ

«Потім буде Халіфат за методом пророцтва» (Ахмад).

 Халіфат — це неминучість, яка продиктована чотирма фактами

Де ви, володарі сили і впливу?! Де ви, ансари Ісламу?! Де ви, війська мусульман?! Хіба не знайдеться серед вас подібних Мусабу ібн Умайру, Асаду ібн Зурарі, Усайду ібн Худайру і Сааду ібн Муазу, які підтримали релігію Аллаха, набувши успіху у цьому світі і наступному?! Навіть Трон Аллаха захитався від загибелі Саада ібн Муаза, заслуги якого у наданні допомоги Ісламу відомі усім. Наводить Бухарі від Джабіра (р.а.), що Посланець Аллаха (с.а.с.) сказав:

اهْتَزَّ الْعَرْشُ لِمَوْتِ سَعْدِ بْنِ مُعَاذٍ

«Трон Аллаха захитався через смерть Саада ібн Муаза». Чи не знайдеться серед вас праведного чоловіка, який допоможе Аллаху, Його Посланець і носіям заклику? Умма чекає вас…Вона чекає, коли ви будете вигукувати такбіри, щоб вигукувати разом з вами. Вона чекає, коли ви знов піднімете прапор Ісламу, щоб приєднатись до вас. Шлях до підйому і процвітанню лежить через державу Халіфат,яка застосує Іслам над мусульманами і закличе до нього решту усього світу. Аллах говорить:

إِنَّا لَنَنْصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُوا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ الْأَشْهَادُ

«Воістину, Ми надамо допомогу Нашим посланцям і віруючим у мирському житті і в той день, коли предстануть свідки» (40:51).

О, військо Аллаха! Янголи не спустяться з небес, щоб встановити Халіфат для нас і не очолять військо, яке принесе велич Ісламу і мусульманам. Аллах відправить янголів тільки для того, щоб вони допомогли нам, коли ми самі захочемо відновлення ісламського образу життя і встановлення Халіфату. Такою є обіцянка Аллаха в Корані і Його Посланця (с.а.с.) — в хадісах. І не перешкодять цій обіцянці ті, хто вважає встановлення Халіфату порожньою мрією. Швидше, вони хочуть, щоб це ніколи не здійснилось. Держава Ісламу — це неминучість, яка продиктована чотирма фактами:

1. Аллах обіцяв:

وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ ءَامَنُوا مِنْكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِي الْأَرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ

«Аллах обіцяв тим із вас, які увірували і робили праведні діяння, що Він неодмінно зробить їх намісниками на землі, подібно тому, як Він зробив намісниками тих, хто був до них» (24:55).

2. Посланець ллаха (с.а.с.) передвіщав відновлення Халіфату за методом пророцтва після епохи тиранії. Повідомляється від Хузайфи (р.а.), що Посланець Аллаха (с.а.с.) сказав:

ثُمَّ تَكُونُ مُلْكاً جَبْرِيَّةً فَتَكُونُ مَا شَاءَ اللَّهُ أَنْ تَكُونَ ثُمَّ يَرْفَعُهَا إِذَا شَاءَ أَنْ يَرْفَعَهَا ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةً عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِثُمَّ سَكَتَ

«Потім прийде період правління зла і насильства, який триватиме стільки, скільки побажає Аллах. Потім, коли побажає Аллах, він припиниться. Потім знов прийде період Халіфату, заснованого на методі пророцтва, — і замовчав після цього» (Ахмад).

3. Ісламська Умма іще жива, і вона є кращою общиною серед людей:

كُنْتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ

«Ви є кращою із общин, яка з’явилась на благо людства, наказуючи робити схвалюване, стримуючи від засуджуваного і віруючи в Аллаха» (3:110).

І якщо сьогодні ми не бачимо поспіх Умми до встановлення Халіфату, то адже вона просто вичікує перед вирішальним стрибком.

4. Група, яка вірна Аллаху і Його Посланцю (с.а.с.). Вона усі свої сили віддає, щоб наблизити той день, коли здійсниться обіцянка Аллаха. Повідомляється від Савбана (р.а.), що Посланець Аллаха (с.а.с.) сказав:

لَا تَزَالُ طَائِفَةٌ مِنْ أُمَّتِي ظَاهِرِينَ عَلَى الْحَقِّ لَا يَضُرُّهُمْ مَنْ خَذَلَهُمْ حَتَّى يَأْتِيَ أَمْرُ اللَّهِ وَهُمْ كَذَلِكَ

«Не перестане існувати в моїй Уммі група людей, які будуть явно дотримуватись істини — їм не нашкодять ті, хто залишить їх без допомоги, поки не прийде веління Аллаха, а вони будуть на цій справі» (Муслім).

Із промови аміра Хізб ут-Тахрір Ати ібн Халіля Абу ар-Рашти

Завершення кампанії: «У соту річницю руйнування Халіфату… встановіть його, о, мусульмани!»

У суботу, 29 Раджаба 1442 року хіджри,завершилась глобальна кампанія, почата Центральним інформаційним офісом Хізб ут-Тахрір за дорученням аміра Ати ібн Халіля Абу ар-Рашти з нагоди сотої річниці скасування Халіфату. Кампанія проводилась по усьому світу послідовниками і прибічниками Хізба, які підтримали ідею створення Другого Праведного Халіфату за методом пророцтва.

С об’явою про початок кампанії у багатьох країнах світу почали проводитись інформаційні заходи і акції. Оскільки більшість країн, в яких проходила кампанія, усе іще страждає від пандемії коронавірусу, заходи в них проводились з запобіжними заходами. У ході кампанії ви могли побачити пікети, відеоролики, семінари, лекції, інтерв’ю, публікацію статей и заяв на сайтах та інших майданчиках.

Також в ході кампанії можна було побачити звернення активістів із історичних місць в ісламських землях, щоб виразити значущість цієї дати, а також ступінь прагнення Умми до поверненню Халіфату. Ісламська Держава возз’єднає розірвані частини, об’єднає мусульман, усуне причини розділення, внесеного колонізатором, поверне мусульманам велич, застосує Шаріат, проявить турботу про людей і відіб’є нападки ворогів. Халіфат знов підніме стяг єдинобожжя, як одного разу підняв його Посланець Аллаха (с.а.с.) разом зі своїми сподвижниками, коли встановив першу державу Ісламу, яка перемогла персів і римлян і поширила релігію Аллаха в усіх частинах землі, після чого Умма по праву стала кращою общиною на землі.

Кампанія завершилась онлайн-виступом аміра Хізб ут-Тахрір, в якому він звернувся до Ісламської Умми і нагадав їй про великий обов’язок перед Аллахом — встановленні Халіфату, навівши шаріатські докази і роз’яснивши важливість цієї справи для мусульман та інших людей.

Звернення, що лунають на конференціях,прокламаціях і пікетах були прямим заклик до Ісламської Умми та її армій, щоб вони знов відчули ту славу, яка була у них у часи існування Халіфату і застосування Шаріату. Хізб ут-Тахрір показав шлях до досягнення цієї великої мети, і він продовжує вести свою діяльність разом з Уммою, щоб викоренити залежність мусульман від рукотворних систем, нав’язаних колоніальним Заходом.

Що після того, як спала остання маска з обличчя Ердогана?!

Після нещодавніх заяв Анкари, які походили на спроби зблизитись з Каїром і відкрити нову сторінку у відносинах двох країн, турецька влада почала вимагати від руху «Брати-мусульмани» припинити критику уряду Єгипту на своїх телеканалах, віщаючих із Стамбула. Про це пише видання «AlArabiya.net» 19.03.2021.

Джерела повідомили виданню, що турецька влада видала директиви, щоб зупинити політичні програми на супутникових каналах «Братів-мусульман», які віщають із Стамбула, а саме — «Watan», «Elsharq» і «Mekamelen», або зробити із них канали, які спеціалізуються на різноманітних шоу, додавши, що Туреччина уклала угоди з лідерами групи про дотримання цих правил, погрожуючи покаранням аж до припинення трансляції і депортації єгипетських опозиціонерів за межі країни».

«Ар-Рая»: турецький режим Ердогана надавав «Братам-мусульманам» притулок в останні роки, коли режим Сісі переслідував їх. Ердоган забезпечив їх грошима і надав медіаплатформи, заграваючи з ними за допомогою полум’яних заяв, в яких нападав на Сісі і засуджував військовий переворот проти Мурсі. Тепер прийшов час виконати накази нової американської адміністрації, яка намагається залагодити деякі політичні питання так, щоб це відповідало новим пріоритетам США. І ось ми бачимо, як Ердоган з легкістю обриває зв’язки з «Братами-мусульманами» і веде їх туди, куди вказала Америка.

Так само Ердоган поселив в Туреччині повстанців із Північної Сирії і багаторазово приймав керівників різних повстанських загонів, надаючи їм гроші і розкішні готелі в Стамбулі. А коли прийшов час, Америка почала вимагати від Ердогана зробити так, щоб ці загони та їх керівники почали здійснювати американські плани і протистояти сірійському народу.

Ердоган — це ворог Умми і Америки, навіть якщо він неодноразово намагався переконати усіх в протилежному. Тому мусульманину заборонено зближуватись з ними або підкорятись йому. Навпаки, треба застерігати один одного від нього і переконувати людей в необхідності відмовитись від нього. Аллах говорить:

إِنَّ فِي ذَلِكَ لَذِكْرَى لِمَن كَانَ لَهُ قَلْبٌ أَوْ أَلْقَى السَّمْعَ وَهُوَ شَهِيدٌ

«Воістину, у цьому міститься нагадування для тих, у кого є серце, хто прислухається і присутній при цьому» (50:37).

Замість руху по замкненому колу ліванській системі необхідно вибрати шлях до рішення Аллаха

Хізб ут-Тахрір /Ліван заявив,що формування уряду Лівану, дострокові чи відкладені вибори, зміна облич в уряді, втручання Центрального банку, підкорення інструкціям Міжнародного валютного фонду і Всесвітнього банку і повзання біля ніг різних країн нічого не змінять. Усі ці заходи — ніщо інше, як тимчасові рішення, дія яких швидко проходить, і ситуація повертається до колишньому стану або навіть погіршується.

В заяві Хізб ут-Тахрір зазначається: «Причина лиха полягає у тому, що політики продовжують вводити людей по замкненому колу».

Звертаючись до жителів Лівану, Хізб ут-Тахрір говорить: «Якщо ви подивитесь на заголовки газет сімдесятих років, то побачите ті ж самі страждання і крики по допомогу. Можливо, цього буде досить вам, щоб зайняти тверду позицію,яка допоможе країні вибратись із трясовини. Ви повинні вибрати шлях істинних змін, яких бажає Аллах. Ви повинні скеруватись до універсального рішення, заснованого на ісламській релігії. Так проголосіть же про своє бажання відновити ісламський образ життя у Халіфаті, з миті падіння якого минуло сто років. Проголосіть, що ви приєднуєтесь до решти Умми, відмовляючись від сліпого подражання своїм общинам, лідерам і політикам, і звільняючись від підкорення їх регіональним і міжнародним хазяям».

Муджахідам «Талібану»: ви добились багато чого на шляху Ісламу, так не звертайте з цього шляху

Як повідомляє видання «AlJazeera» 19.03.2021, «уряд Афганістану і «Талібан» домовились на переговорах в Москві про необхідність деескалації насильства і досягнення політичного врегулювання, але позиції розійшлись відносно форми держави і дати виведення іноземних військ із країни».

Російські інформаційні агентства з посиланням на високопосадового афганського чиновника заявили, що уряд Кабула і «Талібан» домовились прискорити мирні переговори, у той час як представник талібів сказав, що відбувся лише обмін ідеями і пропозиціями з цього приводу.

Ця зустріч у Москві відбулась після того, як Росія, США, Китай і Пакистан закликали обидві сторони конфлікту в Афганістані до негайного припинення вогню.

Представник «Талібану» заявив, що рух дотримується необхідності виконання Дохінської угоди про виведення американських військ із Афганістану,і зазначив, що в його країні не буде стабільності, якщо не будуть виведені іноземні сили.

«Ар-Рая»: муджахідам Афганістану неможна обманюватись гаслам «миру» і «кінця війни». Вони завжди повинні пам’ятати, що очікувати миру від Америки — усе одно, що чекати правильного шляху від шайтана. Це означає, що американський мир — ніщо інше, як чергова глава війни.

Америка зазнала фіаско в афганській війні. Тому, о, муджахіди, не приховуйте її поразку від усього людства за допомогою мирних переговорів і формування тимчасового уряду. Навпаки, покажіть її поразку усім, продовживши джихад проти окупаційних сил і об’єднавшись на основі Ісламу. Знайте, що війна в Афганістані ніколи не закінчиться переговорами і підписанням угод, тому що те, що відбувається — це не тільки внутрішня криза афганців, а, швидше, регіональна і глобальна дилема. Знайте, що єдине рішення — об’єднатись на основі Ісламу, зупинити американську окупацію і встановити Праведний Халіфат,який відкриє Америку і підкорить її правлінню Ісламу.

Причина хвороби полягає в главі йорданського режиму, а потім — в застосовуваній ним системі

Як повідомляє видання «Al-ArabyAl-Jadeed» 19.03.2021, в одній із лікарень міста ас-Сальт, Йорданія 13 березня через збій подачі кисло роду загинуло семеро людей. І це трапилось на тлі підсилення обмежень у боротьбі з пандемією коронавірусу, включаючи продовження нічної комендантської години, що призвело до підсилення народного обурення в Йорданії. На цьому тижні гнів вилився в демонстрації у декількох містах. Але ці протести є результатом накопичення гніву щодо політики змінюючих один одного урядів, особливо у відношенні розподілу пріоритетів і засобів на охорону здоров’я, економіку і освіту. Це простежувалось у вимогах демонстрантів, які досягли заклику до відставки уряду, розпуску парламенту і призупинення дії Закону про захист, прийнятий з метою боротьби з коронавірусом.

Стикнувшись з цією ситуацією, уряд Бішера аль-Хасауна виглядає значно виснаженим, намагаючись віддихатись під час переходу від однієї кризи до іншої. Сьогодні він опинився у незавидній ситуації, оскільки заклики до зміни уряду почастішали після трагедії в ас-Сальте.

«Ар-Рая»: насправді, відповідальність за цю трагедію треба покладати на справжнього винуватця — голову йорданського режиму. Неправильно звинувачувати у безвідповідальності і халатності тільки тих, хто не стоїть біля витоку прийняття рішень. Причина хвороби полягає в самій системі, що застосовується у цій країні, — прогнилому капіталізмі в якому держава не опікає людей,а залишає їх інтереси і здоров’я на милість приватних кампаній, які думають тільки про прибуток. І це не говорячи вже про необдумані рішення у сфері боротьби з коронавірусом, таких як введення комендантської години та інші безглузді обмеження.

Адміністративна система турботи про населення в державі Халіфат у першу чергу відповідає за доступність і швидкість надання послуг, а також за достатність співробітників. Щоб добитися такої висоти в сфері захисту інтересів населення, адміністрація повинна володіти трьома якостями: перше — простота системи, тому що вона веде до легкості, а складність створює труднощі, друге — прискорення оперативності, тому що це веде до здійснення інтересу, третє — достатність і компетентність тих, кому доручена робота. Чи не хочуть жителі Йорданії побачити усе це в Праведному Халіфаті за методом пророцтва?!

Третій політичний меморандум для народу Шаму

В ознаменування десятої річниці початку революції Шаму Хізб ут-Тахрір /Сирія представив доповідь про стан революції під назвою «Третій політичний меморандум для народу Шаму».

Введення доповіді гласить: «У війні між правдою і брехнею особливе місце займають психологічні атаки. Це найнебезпечніша зброя, яка уражає мислення супротивника,його рішучість і волю, приводить його у відчай, викликаний оманливим почуттям безпорадності, спонукає його скласти зброю і об’явити капітуляцію».

Далі зазначається: «Це саме те, чого Америка намагається добитись у своїй битві з народом Шаму. Вона примушує мусульман відчути себе нездатними завершити шлях, намагається вселити у їх серця відчай, щоб вони думали про неможливість досягнення цілі, і відволікає їх розуми від спроби продовжити шлях. Америка усвідомила, що революція тече в крові мусульман Шаму і що немає способу переконати їх відмовитись від цієї ідеї. Вона бачила, як люди вийшли на площі, заявивши, що прийшов час Уммі позбутися від несправедливості міжнародної капіталістичної системи і повернутись до виконання своєї місії, ведучи людство до добру у затишку Другого Праведного Халіфату».

 

Огляд новин Газета «Ар-Рая»
24.03.2021

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая