Огляд новин газети «Ар-Рая» 18.08.2021

Огляд новин «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня

Соціальна система в Ісламі — це єдине, що гарантує людям процвітання і правильні відносини між чоловіками і жінками. Ця система будується на розумінні того, що цей світ пов’язаний з Творцем, і вона визначає мірилом дій людини закони Шаріату.

Соціальна система Ісламу вибудовує відносини між чоловіком і жінкою так, що це забезпечує їх продуктивну співпрацю на благо суспільства. Живучи в соціальній системі Ісламу, чоловіки і жінки переслідують одну мету — довольство Аллаха. Але цю систему може застосувати тільки Праведний Халіфат і тільки в ісламському суспільстві, вирішуючи кризи і проблеми згідно законам Аллаха.

أَلَا يَعْلَمُ مَنْ خَلَقَ وَهُوَ اللَّطِيفُ الْخَبِيرُ

«Невже цього не буде знати Той, Хто створив, якщо Він — Проникливий, Відаючий?» (67:14).

 

Афганістан — цвинтар імперій

Як повідомляє портал «Аль-Джаріда» 13.08.2021, прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон вважає, що немає ані військового, ані іншого силового рішення ситуації в Афганістані на тлі нещодавніх подій і погіршення безпеки в країні.

«Я думаю, ми повинні бути реалістами у відношенні можливостей Великобританії або іншої будь-якої держави нав’язати військове рішення, бойове рішення в Афганістані», — заявив Джонсон журналістам після наради Комітету по надзвичайним ситуаціям (COBRA), присвяченого обстановці в Афганістані.

«Що ми, безумовно, можемо зробити, так це працювати з усіма нашими партнерами в регіоні і в усьому світі, які розділяють з нами інтерес в запобіганні того, щоб Афганістан знов став розсадником терору», — додав він.

Прем’єр-міністр також підкреслив: «Об’єднане Королівство може вкрай пишатись тим, що було зроблено в Афганістані за 20 років жертвами своїх солдатів, особливо в запобіганні атак «Аль-Каїди» на Захід».

Борис Джонсон вказав, що на протязі наступних декількох днів більшість британських дипломатів буде виведена із посольства в Кабулі і що будуть вжиті зусилля по виведенню із країни афганців,які співпрацювали з міжнародними силами на протязі останніх двадцяти років.

Міністр оборони Великобританії Бен Уоллес попередив сьогодні про небезпеку перетворення Афганістану в державу, яка «не відбулась»,що може дозволити повернутись в країну організації «Аль-Каіда».

В четвер Великобританія об’явила, що направить в Афганістан 600 солдатів для забезпечення переміщення британського і афганського персоналу.

«Ар-Рая»: кому, як не британським політикам, відомо, що Афганістан — це цвинтар імперій. Саме в Афганістані декілька разів була розтоптана гордість Британської імперії. Потім в 1979 році в Афганістан вторглись радянські війська, і вони теж пішли з ганьбою. Тепер, після переговорів з купкою лідерів «Талібану», яким не вистачає політичної свідомості, країну принижено покидає Америка разом зі своїми союзниками. І якщо б лідери «Талібану» не вели переговори, ганебна поразка Америки та її союзників була б явною, хоча це бачить кожен, хто стежить за подіями в Афганістані.

Заяви прем’єр-міністра Великобританії і раніше заяви президента США Джо Байдена несуть в собі декларацію військової невдачі в Афганістані. І в цьому немає нічого дивного. Вони не можуть воювати проти мусульман, якими б силами і могутністю не володіли, особливо проти мусульман Афганістану, яких мандрівник Ібн Баттута після відвідання Кабула і його околиць описав як сміливих і доблесних людей. Більше того, колоніальний метод поширення капіталістичної ідеології довів свою неспроможність на протязі усієї історії. Куди б не зайшов колонізатор, він залишав після себе спустошення і руйнування, поневоливши людей і розграбувавши їх багатства. Іслам же приносив людям велике послання справедливості і прямого шляху. Тому цілі народи упевнено і свідомо приймали Іслам. Тепер афганці відчайдушно намагаються захистити свою релігію і країну. Як тільки Іслам проник в Афганістан в першому сторіччі по хіджрі, більше він не покидав серця афганців. З волі Аллаха Іслам ніколи не вийде із Афганістану.

Говорячи ж про заяви Бориса Джонсона, варто зазначити, що проблему створює західна ідеологія. Незважаючи на те, що Заходу вдалось зруйнувати Халіфат і поки що вдається перешкоджати його відновленню, проте він буде терпіти поразку за поразкою. Незабаром Аллах обрадує мусульман перемогою і встановленням Другого Праведного Халіфату. І тоді руки і ноги ворогів Ісламу затрясуться від страху перед Халіфатом. Вони бояться мусульман іще до появи їх держави, що ж буде тоді, коли вони зустрінуться з ісламськими арміями, які прийдуть на Захід, щоб вивести народи із пітьми капіталізму до світла Ісламу?!

 

Палестинська адміністрація знов просить допомоги у міжнародної спільноти

Агентство новин «Ma’an» опублікувало 07.08.2021 новину: «Представник Палестинської адміністрації Набіль Абу Рудейна знов закликав міжнародну спільноту працювати над забезпеченням захисту палестинського народу, припиненням окупації і створенням незалежної палестинської держави зі столицею в Східному аль-Кудсі в кордонах 1967 року.

Абу Рудейна високо оцінив позицію Держдепартаменту США, який закликав «Ізраїль» утриматись від депортації родин із району Шейх-Джаррах і не вживати ніяких кроків, які загострили б напруженість і підірвали зусилля, скеровані на активізацію рішення по створенню двох держав. Він також закликав адміністрацію США вжити практичні і відчутні кроки на місці по цьому питанню.

Представник ПА заявив, що президент Махмуд Аббас представить в своєму виступі на Генеральній Асамблеї ООН в наступному місяці палестинську ініціативу, яка закликає зобов’язати «Ізраїль» припинити порушення проти палестинського народу, а також закликає надати міжнародний захист палестинському народу на тлі того, що окупаційний уряд продовжує коїти злочини, ігноруючи усі міжнародні норми і конвенції у цьому відношенні».

«Ар-Рая»: міжнародна спільнота, очолювана Америкою, — це ті, хто створив єврейське утворення як передову базу для боротьби з Ісламською Уммою і перешкоду на шляху встановлення Другого Праведного Халіфату за методом пророцтва. Як можна очікувати від цієї злочинної спільноти справедливості, захисту палестинців і звільнення їх країни від окупації?!

Апелюючи до міжнародної спільноти і керуючись її законами і законодавством, ПА лише зміцнює окупацію країни, намагається позбавити окупанта від тягаря, який виник внаслідок його злочинів, і перевести проблему в гуманітарну площину.

Прийшов час для Ісламської Умми та її армій викоренити режими, встановленні міжнародною спільнотою, і позбутись від усіх тих, хто підтримує її і звертається до неї, а потім встановити Халіфат, щоб звільнити окуповані землі і знищити законодавство, встановлене колонізатором через міжнародну спільноту.

 

Перемогу можна отримати тільки через відданість Аллаху і стійкість на істині

Усі бачать те, що відбувається на землях Шаму, особливо в Деръа і Джебель аль-Завія. Але більше нас дивує мовчання знаючих людей щодо того, що роблять лідери повстанських угрупувань. Вони піднімаються на мінбари і говорять: «Немає у нас нічого, окрім мольби». Ці знаючі роблять вигляд, що не бачать корінь проблем, який і занурив усіх людей в таке положення, а саме — те, що об’єднання повстанських угрупувань потрапило в залежність від так званих «прибічників сирійської революції» і підкоряється їх велінням.

Аллах говорить:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قُوا أَنفُسَكُمْ وَأَهْلِيكُمْ نَاراً وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ عَلَيْهَا مَلائِكَةٌ غِلاظٌ شِدَادٌ لا يَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَيَفْعَلُونَ مَا يُؤْمَرُونَ

«О,ті, які увірували! Бережіть себе і свої родини від Вогню, розтопкою якого будуть люди і каміння. Над ним є янголи суворі і сильні. Вони не відступають від повелінь Аллаха і виконують усе, що їм велено» (66:6).

Посланець Аллаха ﷺ сказав:

الْعُلَمَاءُ وَرَثَةُ الأَنْبِيَاءِ

«Вчені — спадкоємці пророків» (Абу Дауд, Тірмізі).

Ми повинні будувати свою позицію на тому, що наближає нас до довольству Аллаха і утримує нас від Його гніву. Лише міркування про полум’я Пекла вже зводять людину з розуму. Як же ми можемо бути безпечними до цьому?! Ніякі блага цього світу не варті того, щоб опинитись в Пеклі хоча б на секунду і навіть побачити його.

Нехай жителі Шаму, і особливо — члени повстанських угрупувань, не обманюються обіцянками своїх лідерів і не бояться їх залякувань.

Перемога може бути досягнута тільки стійкістю на істині, жертвами і відданістю Аллаху. Якщо б не допомога Аллаха і жертви тих, хто жив раніше, Іслам не дійшов би до нас. Ми не тільки зможемо записати свої позиції в історію, але і будемо відповідати за них перед Аллахом. І нам відомо те, чим задоволений Аллах, і те, що викликає Його гнів.

وَاتَّقُواْ يَوْماً تُرْجَعُونَ فِيهِ إِلَى اللَّهِ ثُمَّ تُوَفَّى كُلُّ نَفْسٍ مَّا كَسَبَتْ وَهُمْ لاَ يُظْلَمُونَ

«Бійтесь того дня, коли ви будете повернуті до Аллаху. Тоді кожна людина сповна отримає те, що набула, і з ними не вчинять несправедливо» (2:281).

 

Саудівська Аравія бажає приходу хусітів до влади в Ємені

Міністр закордонних справ КСА Фейсал ібн Фархан заявив: «Хусіти віддають перевагу військовому рішенню в Ємені», — і підкреслив необхідність того, щоб вони прийняли діалог, якщо хочуть бути частиною майбутнього країни.

У зв’язку з цим д-р Абдуллах Базіб підкреслив, що Саудівська Аравія завжди повторювала необхідність прийняття хусітів як частини майбутньої влади в Ємені, називала їх братами і сусідами, не хотіла їх усувати і вважала їх частиною політичного рішення в країні. У той же час вона запевняла населення Ємену в тому, що її війська прийшли звільнити країну від «шиїтських хусітів». Але це — явна брехня, тому що Саудівська Аравія не стурбована захистом Ісламу чи Сунни, як вона стверджує. Швидше, вона захищає інтереси Америки в регіоні, щоб довести, що вона більш віддана їй, аніж Іран. Тому її авіаудари на протязі семи років не були скеровані проти хусітів, а навпаки, проводились для того, щоб зміцнити їх. За заявами офіційних осіб єменського керівництва, кожного разу, коли єменські війська просувались до Сани, коаліція під керівництвом КСА завдавала по ним «помилкові» удари з повітря.

Д-р Базіб додав в статті, яку він написав для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір: «Сьогоднішні заяви Саудівської Аравії,як ми бачимо, відповідають плану по визнанню хусітів як частини майбутньої влади в Ємені і не виключають прямих переговорів з ними, як у справжній час вона веде переговори з хазяїном хусітів — Іраном. До яких пір жителі Ємену будуть вірити тому, що Саудівська Аравія прийшла врятувати їх?! Час би зрозуміти, що вона — лише провідник і захисник американських інтересів в умовах протистояння британським агентам, зокрема — уряду Абд Раббо Мансура Хаді».

 

Захід бачить в збереженні палестинської адміністрації стратегічний інтерес для себе і єврейського утворення

Голова британської розвідувальної служби МІ-6 Річард Мур відвідав Рамаллах на чолі делегації із британських дипломатів і провів переговори з президентом Палестинської автономії Махмудом Аббасом, якого супроводжували співробітники палестинських служб безпеки. Наступного дня голова Центрального розвідувального управління США (ЦРУ) Уільям Бернс також відвідав Рамаллах. Варто зазначити, що до відвідування Палестинської автономії Мур і Бернс зустрічались з офіційними особами єврейського утворення.

Як повідомляє газета «Al-Quds Al-Arabi» з посиланням на інформоване палестинське джерело, керівництво Палестини нещодавно направило прямі повідомлення адміністрації США, підкресливши необхідність термінового втручання до колапса, щоб дозволити палестинцям здійснити проекти, які сприяють економічному процвітанню, і щоб єврейське утворення перестало забирати податки, які належать Палестинській адміністрації.

Зі свого боку, політичний мислитель Ахмад аль-Хатвані в статті, написаної для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір, зазначив, що одночасні візити американських і британських силовиків в Рамаллах вказують на те, що ПА перебуває в глибокому політичному і економічному глухому куті, а також в глухому куті у питанні Америки і Великобританії через страх падіння, особливо після нещодавньої війни в Газі, і після того, як вона почала втрачати громадську думку в результаті своїх злочинних дій проти палестинців, таких як вбивство активіста Нізара Баната, і, нарешті, через прискорення процесу розміщення єврейських поселенців на палестинських територіях.

В статті підкреслюється, що саме по цим і подібним причинам Америка і Великобританія квапливо направили двох голів розвідки для рішення криз, в яких вони, здається, бачать загрозу подальшому існуванню Палестинської адміністрації.

На завершення статті доктор вказав: «Захід, особливо Америка і Великобританія, як і раніше бачить у збереженні палестинської адміністрації стратегічний інтерес для себе і єврейського утворення. І оскільки у Заходу по факту немає політичного рішення для утримання ПА, що втратила легітимність, американці відправили Бернса, а британці — Мура в надії на те, що вони винайдуть еліксир життя до того, як ПА зробить свій останній подих».

 

Росія використовує свої військові бази в Середній Азії проти мусульман

Як повідомляє інформаційне агентство «RT» 11.08.2021, міністр оборони Росії Сергій Шойгу підтвердив, що Москва задіє свої бази в Середній Азії у випадку прямої агресії руху «Талібан» проти сусідніх країн.

Коментуючи останні події в Афганістані, Шойгу в ході свого виступу на молодіжному форумі «Територія змістів» 10 серпня зазначив, що місто Кундуз нещодавно потрапило у руки бойовиків, додавши: «Для нас, що важливо, це те, що кордон з Узбекистаном і Таджикистаном, він так само взятий під контроль «Талібаном».

Міністр підкреслив, що лідери «Талібану» зобов’язуються не порушувати кордони сусідніх з Афганістаном країн і не нападати на них, підкресливши при цьому, що Росія продовжить проводити спільні військові навчання зі своїми регіональними партнерами для підготовки до будь-яких сценаріїв.

Шойгу вказав, що Росія буде використовувати свої військові бази Таджикистані і Киргизії для захисту кордонів цих двох країн у випадку будь-якої прямої агресії, підкресливши,що країни-члени ОДКБ потребують допомоги Росії на афганському напрямі, оскільки мова йде про кінцевий підсумок щодо російської військової безпеки.

«Ар-Рая»: Росія як і раніше домінує в Таджикистані і Киргизстані,цих двох ісламських землях, розширює там свій вплив і створює військові бази для захисту своїх кордонів. І усе це через зрадництво режимів і правителів. Росія побоюється відродження мусульман і повернення Ісламу до влади в лиці Другого Праведного Халіфату за методом пророцтва. Тому вона і заявляє про свою готовність боротись з мусульманами, зміцнює свої бази, проводить військові навчання і вимагає обіцянки з боку «Талібану», що рух не дозволить зробити Афганістан точкою відправлення у країни Середньої Азії. Росія, Америка та інші колоніальні країни усвідомлюють, що мусульмани можуть встановити Халіфат, про який передвіщав Посланець Аллаха ﷺ, якщо візьмуть справи у свої руки, скинуть правителів, викорінять існуючі режими і приведуть до влади свідоме політичне керівництво, яке утвердило в своєму проекті ісламську ідеологію і прийняло ісламську конституцію.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая