Турецька влада продовжує переслідувати сирійських біженців

Огляд новин «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Інформаційний офіс Хізб ут-Тахрір у Туреччині засудив заяву губернаторства Стамбула про продовження «боротьби з нелегальною міграцією».

Згідно заяви, влада продовжує депортувати за кордон сирійців, які проникають у країну нелегально. Більше того, іноземці, які не знаходяться під тимчасовим захистом, направляються у провінції, позначені міністерством внутрішніх справ, а двері стамбульської реєстрації для них зачиняються.

На думку Хізб ут-Тахрір, заява, зроблена стамбульським губернаторством, і застосовувані заходи, які призвели до випадкам самосуду над сирійськими біженцями, ідуть на корись ворогам міграції.

«Відбувається те, чого бажали націоналістичні і світські політики, які використовували антімігрантські слогани на кшталт «Не віддамо місто сирійцям!», — пишеться у прес-релізі інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір.

Далі у прес-релізі зазначається, що практика репатріації сирійців по вказівці МВС і заяви губернаторства Стамбулу показали, що їх менталітет не відрізняється від світського і націоналістичного. На думку Хізб ут-Тахрір, якщо влада заявляє протилежне, тоді замість того, щоб відправляти назад сирійських біженців, які наразились на кампанію лінчування, необхідно проявляти турботу про них.

Далі у прес-релізі партії «Хізб ут-Тахрір» підкреслюється, що, якщо вони дійсно хочуть носити ім’я ансарів, тоді повинні пам’ятати промову президента Ердогана у Газіантепі у 2014 році, коли він сказав: «Щоб не говорили, ви для нас — не тягар. У нашій цивілізації, у нашій культурі, у наших традиціях гості — це благодать і честь».

На завершення заяви задаються питання: «Що змінилось з того часу? Сирійський режим перестав вбивати власний народ? Чи революціонери досягли перемоги при «підтримці» Туреччини? З одного боку, партнер Туреччини по Астані і Сочі Росія бомбардує ринки і житлові квартали Ідлібу, а з іншого — турецька влада відправляє втеклих сирійців назад в Ідліб! Або ж наші брати для влади не були мухаджірами, а політичним інструментом, який став непотрібним, і тепер прийнято рішення здати їх у руки тирана?».

 

Огляд новин «Ар-Рая»
31.07.2019

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая