Брехня ЗМІ про неупередженість та об’єктивність

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня

Відмінність поглядів, незалежність, неупередженість, точність та достовірність — слова, які давно вживаються візуальними, звуковими та печатними СМИ, кожний із яких претендує на нейтралітет та об’єктивність у передачі новин та висвітленні подій.

Усім відомі вплив та здатність ЗМІ програмувати та формувати розуми для досягнення конкретних цілей, особливо з поширенням різноманітних видів ЗМІ та створенням різноманітних методів досягнення бажаної мети, особливо коли декілька видів ЗМІ об’єднуються, щоб одночасно та в одному напрямку пустити свої отруйні стріли.

Саме так вчинили «революційні» та «такі,що піклуються про народ Шаму» засоби масової інформації, коли відкрили люту кампанію проти Хізб ут-Тахрір та ідеї Халіфату після проведення Хізбом безпрецедентного маршу у місті Ідліб  22.04.2018. ЗМІ не змогли проігнорувати цей марш, хоча вони вже давно відвертались від щоденної діяльності Хізба на сході та заході звільнених районів з самого початку революції. Єдиною метою цього «висвітлення» є викривлення образу Хізба у спробі віддалити жителів Шаму від нього, особливо після того, як він став популярним серед сирійського народу у результаті стійких позицій та правдивих речей, які кожному довели правильність його бачення та правдивість його звернень.

Хізб ут-Тахрір став першим, хто попередив жителів Шаму про небезпеку політичних грошей, хто застеріг від перемир’їв та переговорів, хто попередив про небезпеку конференцій у Женеві, Астані та інших столицях, і хто закликав порушити «червоні лінії». Він — єдиний, хто несе політичний проект, який виходить із акиди Ісламської Умми — проект Великого Халіфату, який є альтернативою існуючим режимам в ісламському світі. Хізб закликав до єднання на основі цього проекту і став першим, хто роз’яснив необхідність наявності свідомого та щирого політичного керівництва. А як може бути інакше, адже лише це керівництво стане путівником, який не бреше своїм послідовникам!

Необхідно привести деякі приклади наклепу з боку «достовірних» та «революційних» ЗМІ, з якими стикнувся Хізб ут-Тахрір, і необхідно згадати їх по черзі, щоб кожен міг оцінити глибину змови проти революції Шаму, у цілому, і Хізб ут-Тахрір —. Група громадянських репортерів «Enab-Baladi», яка базується у Сирії, на своєму офіційному сайті приводить доповідь, підготовлену Таріком Абу Зіядом:

«Що стосується Сирії, то ця партія уперше почала свою діяльність в Алеппо у 2013 році, відкривши офіс у місті та організувавши демонстрації та інші заходи».

Якщо б автор трохи дослідив  Хізб, то зрозумів би, що у Сирії він почав свою діяльність з кінця п’ятдесятих років, і в’язниці тиранічного режиму свідчать про це. Потім у доповідь була включена наступна брехня:

«У партії є радіостанція на півночі Сирії, і вона транслює програми та новини, вважаючи різноманітні держави своїми вілаятами, як нібито новини передаються «імаратом Ідліб у вілаяті Сирія», згідно опису радіо».

Це  — очевидний обман. Хізб не вважає держави  своїми вілаятами, це усього лише адміністративне лічення партії. Хізб не називає Ідліб імаратом, це — наклеп! Хізб не прагне встановити Халіфат ані в Ідлібі, ані в інших провінціях. Його мета — встановити Халіфат на руїнах тиранічного режиму у Сирії, як це описується у його офіційних заявах.

Щось подібне відбулось на зустрічі, що транслювалась супутниковим каналом «OrientNews» у програмі «Тут Сирія». Темою зустрічі був Хізб ут-Тахрір, проте я був проінформований про дату програми лише за годину до зустрічі, і мені треба було дістатися до студії за півгодини до зібрання. У мене було усього півгодини, щоб підготуватись до зустрічі та прибути на місце. Я не був проінформований про імена гостей і я не бачив трансляцію на екрані, ведучу та гостей. Навіть звук не був виразним, і я не почув перший виступ, а в решті інших, через поганий звук та супроводжуючий шум, чув лише деякі речення. Це з технічного боку. Що стосується типу гостей, то очевидно, що були обрані два супротивника Хізб ут-Тахріта ідеї Халіфату, а ведуча брала участь лише у нападі на Хізб і підбурювала проти нього, ставлячи відповідні питання.

Сирійське телебачення також атакувало Хізб ут-Тахрір у програмі «Що залишилось» з ведучим Муазом аль-Мухарібом, який цинічно зменшував значущість Хізба та його закилку до встановлення Праведного Халіфату, обіцяного Всемогутнім Аллахом та Його Посланцем ﷺ. Він також спробував зобразити партію як нову на сирійській арені, стверджуючи, що як нібито вона хоче встановити Халіфат в Ідлібі. Усе це — наклеп та введення в оману, проте крик лунає настільки, наскільки болісний біль. Ця кампанія є лише свідченням ваги Хізб ут-Тахрір, який вони завжди намагались зменшувати, використовуючи для цього різноманітні способи.

Хізб ут-Тахрір кристально прозорий у своїй меті та методі, а його члени відомі серед народу. Він продовжить вести свою діяльність серед Умми, доки не буде встановлений Праведний Халіфат, який передвіщав Посланець Аллаха ﷺ. Халіфат поверне мусульманам велич та пошану, і Умма займе своє положення, ставши кращою общиною, виведеною на благо людства. Тоді повернеться Імам, за яким мусульмани будуть захищатись від злочинів міжнародної спільноти та її прихвоснів із  числа мусульманських правителів.

І, нарешті, об’єктивність та безпристрасність  — це найбільша брехня засобів масової інформації. Вони втратили довіру, яку так оспівували. Сьогодні не залишилось об’єктивних та неупереджених ЗМІ, тому мусульманам, у цілому, і народу Сирії — зокрема, необхідно перевіряти новини та виявляти їх достовірність, щоб відповісти на слова Аллаха:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا إِنْ جَاءَكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَيَّنُوا أَنْ تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ

«О ті, які увірували  ! Якщо нечестивець принесе вам звістку, то довідайтесь, щоб не уразити по незнанню невинних людей, а не то ви жалкувати про скоєне» (49:6).

Газета «Ар-Рая»
Ахмад Абдульваххаб
Голова інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір у Сирії
16 Шабана 1439 р.х.
02.05.2018 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая